امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141086
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید شهاب‌الدین چاووشی معاون سیاسی استاندار تهران امروز در همایش استانی ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید شهاب‌الدین چاووشی معاون سیاسی استاندار تهران امروز در همایش استانی بزرگداشت شوراهای آموزش و پرورش که در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: قانون خوبی در خصوص شوراهای آموزش و پرورش تصویب شده است.

وی ادامه داد: نظام تعلیم و تربیت در معرض مخاطرات جدی قرار گرفته بود و به همین خاطر استانداران و فرماندهان نیز در صدر این شورا قرار دارند.

وی با بیان اینکه قانون شوراهای آموزش و پرورش هموزن قانون شورای امنیت کشور است، افزود: اما این قانون مغفول ماندن و بعضی اعضای شورای آموزش و پرورش یک جلسه در شورا شرکت نکردند و بعضی قوانین ضمانت اجرایی لازم را پیدا نکرده است.

چاووشی افزود: مشارکت مردم در امر خطیر آموزش و پرورش بسیار خوب است و آموزش و پرورش یعنی کل کشور و باید آن را جدی بگیریم.

* دو میلیون دانش‌آموز در استان تهران

معاون سیاسی استاندار تهران یادآور شد: امروز در استان تهران دو میلیون دانش‌آموز وجود دارد و این میزان کسانی هستند که 10 سال آینده باید جامعه را اداره کنند و اگر برای سرمایه‌گذاری آموزش و پرورش تلاش نکنیم، بازنده هستیم.

وی اضافه کرد: شهردار تهران یک جلسه هم در شورای آموزش و پرورش شرکت نکرده و حتی معاون وی نیز در این جلسات حضور پیدا نکرده است.

چاووشی با اشاره به موضوعات کلیدی در استان تهران، گفت: بحث تأمین امنیت مردم در شورای تأمین بحث آموزش و پرورش و مسائل فرهنگی که مقام معظم رهبری امسال تأکید زیادی کرده‌اند و اعلام می‌کنم با وجود همه فشارهای اقتصادی که به دولت وارد شده تیم اقتصادی دولت شرایط آرام روانی را بر جامعه حاکم کرده است.

* دستگاه‌های فرهنگی خروجی مشخصی ندارند

معاون سیاسی استاندار تهران با انتقاد از مسائل فرهنگی جامعه، افزود: در مقوله فرهنگ چه کاری شده است و این همه امکانات و پول گرفته می‌شود اما خروجی مشخصی نداشته و ما برای حفظ هویت ملی و اسلامی‌مان باید در گذشته در جا نزنیم.

چاووشی با اشاره به فتنه سال 88، گفت: اتفاقی در کشور افتاد که تمام اعتبار و حیثیت سیاسی گذشته ما را به باد داد و فتنه‌ای درست شد که خیلی‌ها در این فتنه دخیل بودند و اگر روزی کالبد شکافی شود که چه کسانی استارت آن را زدند و زمینه‌سازی کرده و فضای بدبینی ایجاد کردند و چه کسانی در دام این فتنه افتادند و باید هر کسی سهم مسئولیت خود را در اشکالاتی که بوجود آمده بپذیرد.

وی با طرح این سؤال که آیا می‌شود همه اشکالات نظام آموزشی را به گردن آموزش و پرورش انداخت، یادآور شد: همراهی خانواده‌ای که با تعلیمات رسمی همسویی ندارد آیا مؤثر است و یا نقش صدا و سیما که پربیننده‌ترین رسانه است را می‌شود نادیده گرفت.

معاون سیاسی استاندار تهران با اشاره به شخصیت هاشمی رفسنجانی، یادآور شد: اولین تیری که به اردوی سازندگی افکنده شد از سوی افراطیون اصلاح‌طلب بود و در آن زمان که بنده فرماندار دولت اصلاح‌طلب بودم گفتم کسانی که امروز هاشمی رفسنجانی را ترور شخصیت می‌کنند همان کسانی هستند که شهید بهشتی را شهید کردند.

چاووشی تصریح کرد: مقام معظم رهبری که ارشد مقامات حکومتی کشور است از کسی وظیفه و تکلیف خوف و هراسی ندارد و هاشمی را به عنوان رئیس مجمع تشخیص نظام قرار داده و به نظرات سیاسی وی بیشتر توجه دارد و اختلافات علما و فقها نیز رحمت است.

وی اضافه کرد: امروز کشورمان در معرض تنش‌های جدی است و خبرهایی که از سطح کشور داریم حاکی است که مشکلات اقتصادی مردم کم نیست و می‌خواهیم فضا را حفظ کنیم و یک محور به نام قانون اساسی داریم و در رأس آن هرم اصلی رهبری و ولایت فقیه است و هر کسی که در چارچوب قانون اساسی زندگی می‌کند در پناه نظام جمهوری اسلامی است.

وی گفت: همه ما طرفدار ولایت فقیه هستیم و هر کسی در ایران زندگی می‌کند دلبستگی به مقام معظم رهبری و نظام دارد.

معاون سیاسی استاندار تهران، بیان داشت: نسل جدیدی که می‌خواهیم تربیت کنیم با این تعارضات رفتاری چگونه می‌تواند تربیت شود، رفتار من و شما الگوی مردم است و اگر در اداره آموزش و پرورش شهرستانی معلمی تحقیر شود مطمئناً صدای آن از جای دیگری بیرون می‌آید و رفتار خصمانه‌اش در رفتار دانش‌آموز منعکس می‌شود در نتیجه  شوراهای آموزش و پرورش در شهرستان‌ها شورا مهمی است و حضور امام جمعه و فرماندار در رأس آن مفهوم مهم بودن جایگاه آن را دارد.

*  360 مدرسه در مسکن مهر استان تهران نیاز داریم

چاوشی ادامه داد: در سطح استان تهران به واسطه ساخت سازه‌ها در مسکن مهر به 360 مدرسه نیاز داریم که تنها 60 مدرسه اجرایی شده است و در سال 1396 حدود 700 هزار نفر جمعیت در شهر جدید پرند ساکن می‌شود.

وی یادآور شد: در جامعه ما انسان‌های خیر زیادی هستند که با ائمه جمعه و فرمانداران ارتباط خوبی دارند و باید از اینها در جهت مدرسه‌سازی استفاده شود.

* باید 150 مدرسه در شهرستان‌های استان تهران سال آینده ساخته شود

معاون سیاسی استاندار تهران، اضافه کرد: خروجی شوراهای آموزش و پروش چیز قابل انتظاری نبود و باید 150 مدرسه برای سال آینده در شهرستان‌های استان تهران بسازیم.

چاوشی افزود: سال‌های گذشته بر اثر سیاست‌های غلط اقتصادی بیشترین سکه‌ها در خانه مردم محبوس شده است و اگر این هنر را داشته باشیم که این را در جهت گردش اقتصادی بیاوریم کل کشور نجات پیدا می‌کند.

* هجوم 160 شبکه ماهواره‌ای

وی با اشاره به تهاجم فرهنگی گفت: بحث آموزش و پرورش تنها کلامی نیست و بحث نرم‌افزاری نیز وجود دارد و دشمن امروز با 160 شبکه ماهواره‌ای به صورت شبانه‌روزی ما را بمباران می‌کند و بدون اجازه وارد می‌شود و باید جلسات شوراهای آموزش و پرورش در بطن جامعه قرار گیرد و آموزش و پرورش پرچمدار کار فرهنگی باشد.

معاون سیاسی استاندار تهران، خاطرنشان کرد: کار فرهنگی در جامعه ما مغفول مانده است و نهادهای فرهنگی پول می‌گیرند اما خروجی مشخصی ندارند و باید به بحث‌های محتوایی ورود پیدا کنیم و مشکلات و مسائل که در مدارس اتفاق می‌افتد مانند اعتیاد را بررسی کنیم و از متفکرین در این خصوص استفاده کنیم.

به گزارش فارس در پایان مراسم از اعضای شوراهای آموزش و پرورش شهرهای پاکدشت، فشافویه و دماوند به عنوان 3 شورای آموزش و پرورش برتر که حائز رتبه‌های اول تا سوم شده‌اند با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها