امروز : سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 25
۰۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14109
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۰
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الشروق، «محمد کامل عمرو» امروز یکشنبه در رأس یک هیئت دیپلماتیک به آدیس‌آبابا سفر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الشروق، «محمد کامل عمرو» امروز یکشنبه در رأس یک هیئت دیپلماتیک به آدیس‌آبابا سفر می‌کند تا با دولت اتیوپی درباره سد النهضه گفت‌وگو نماید.

قرار است وی در دیدار با همتای اتیوپیایی خود چند پیشنهاد در خصوص ازسرگیری مذاکرات بین دو کشور برای برون رفت از بحران به گونه‌ای که هیچ یک از کشورها متضرر نشده و منفعت مشترک آنها محقق شود، ارائه ‌کند.

بر اساس این گزارش کابینه «هشام قندیل» نخست‌وزیر مصر هفته گذشته پیشنهادات مصر که قرار است عمرو در سفر خود به اتیوپی بیان نماید، بررسی کرد و در همین رابطه دولت مصر حمایت خود از سرمایه‌گذاری و تجارت با اتیوپی را اعلام و بر استمرار طرح‌های همکاری دوجانبه در راستای حمایت از توسعه کشورهای حوزه رود نیل، تاکید کرد.

بر پایه این گزارش وزارت آب مصر نیز در نشست کمیته عالی آب‌های نیل به نخست‌وزیری قندیل، گزارشی به قندیل ارائه کرد که در آن توصیه‌های فنی درباره مذاکره با طرف اتیوپیایی در خصوص سد النهضه و چند جایگزین فنی به منظور کاهش خطرات آن پیشنهاد شده بود.

اتیوپی اخیرا در اقدامی ناگهانی تغییر مسیر رود نیل آبی به منظور احداث سد النهضه را آغاز کرده است که به گفته کارشناسان آسیب‌های زیادی به سهم آب مصر و بخش کشاورزی آن وارد می‌سازد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار