امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141091
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 78
حجت الاسلام اکبر مرتضوی کیاسری در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: با توجه به تغییراتی که در نحوه سبک زندگی ...

حجت الاسلام اکبر مرتضوی کیاسری در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: با توجه به تغییراتی که در نحوه سبک زندگی مردم ایجاد شده است شاید روش‌های قدیمی و آشنایی‌های سنتی دیگر پاسخگو نباشد اما استفاده از روش‌های جدید باید با احتیاط، نظارت و قانونگذاری همراه باشد تا احتمال سوء استفاده وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به فعالیت سایت‌‌های همسریابی که هم اکنون به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کنند طرح‌هایی مانند طرح همسان گزینی با پشتیبانی و حمایت نهادهای مرتبط می‌تواند جلوی فعالیت آنها را بگیرد اما این موضوع نیازمند قانونگذاری و برنامه ریزی‌های بسیار دقیقی است چرا که بحث آشنایی‌های پیش از ازدواج تأثیر زیادی بر روی آمار طلاق دارد.

این مشاور امور خانواده افزود: در طرحی با عنوان همسان گزینی باید تعریف درستی از مفهوم همسان صورت بگیرد و افرادی که برای شرکت در این طرح اقدام می‌کنند مشخصاتی از خود ارائه دهند که درستی آنها به تأیید مشاوران رسیده باشد.

کیاسری اظهار داشت: نظارت خانواده‌ها بر این روند از دیگر ارکان مهمی است که نباید فراموش شود و از همان ابتدا خانواده‌ها باید در جریان اینگونه آشنایی‌ها قرار گیرند.

به گزارش فارس، طرح راه اندازی سایت همسان گزینی در راستای شعار ازدواج بهنگام، آسان، آگاهانه و پایدار اخیراً از سوی معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان مطرح شده است که قرار است با همکاری تبیان عملی شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها