امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141094
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 106
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر دوشنبه در امارات اعلام کرد وضعیت ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر دوشنبه در امارات اعلام کرد وضعیت امنیتی کشورهای عربی به یکدیگر مرتبط است و امنیت خلیج فارس، خطر قرمز است.

بنا به گزارش وبگاه خبری «اخبار الخلیج»، السیسی در کنفرانس «انرژی آینده» در ابوظبی (18 تا 23 ژانویه) گفت: منطقه عربی با چالش‌های مختلفی روبروست که فقط به موضوع انرژی محدود نمی‌شود. خطر تروریسم به پدیده جهانی تبدیل شده  که امنیت و آرامش جوامع را از آن گرفته است و این امر ، تحرکات بیدار جامعه بین‌الملل و مقابله نظامی و امنیتی را می‎طلبد.

رئیس‌جمهوری مصر افزود این مبارزه با تروریسم، مستلزم تجدید گفتمان دینی و پاکسازی آن از هر فکر غلطی است که به برخی اجازه می‌دهد از خشونت به عنوان وسیله‌ای برای نظرات یا تحمیل رویکردها استفاده کنند. این امر تلاش‌های مضاعف دولت‌های عربی را می‌طلبد ، تحولاتی که برخی دولت‌های عربی شاهد آن هستند جدای از مابقی اعراب نیست و تاکید می‌کنیم امنیت منطقه خلیج (فارس) خط قرمز ما و جزء لاینفک امنیت ملی آن است.

السیسی پس از سفر دو روزه خود به امارات، دیروز این کشور را به مقصد عربستان ترک کرد.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها