امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141104
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین الملل فارس، شهردار پاریس می‌گوید که این شهرداری از شبکه خبری فاکس‌نیوز به خاطر بدنام کردن شهر پاریس شکایت خواهد ...

به گزارش گروه بین الملل فارس، شهردار پاریس می‌گوید که این شهرداری از شبکه خبری فاکس‌نیوز به خاطر بدنام کردن شهر پاریس شکایت خواهد کرد.

منابع خبری گزارش می‌دهند که «آن هیدالگو» ، شهردار پاریس فاکس نیوز را به ارائه تصویری بد از شهر پاریس و اهانت به آن متهم کرده است.

پس از آنکه «استیون مرسون» از تحلیل‌گران سیاسی و مجری شبکه خبری فاکس‌نیوز گفت که محله‌های مسلمانان ناامن است و غیرمسلمانان به آنجا نمی‌روند، واکنش‌های شدیدی در شبکه‌های اجتماعی به این حرکت نشان داده شد.

علاوه بر اعتراض کاربران در شبکه‌های اجتماعی، دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس هم گفت که «امرسون کاملا احمق است.»

امرسون دقیقاً گفته بود که غیرمسلمانان و حتی پلیس‌ها به دلیل جرم و جنایت بسیار، به برخی محله‌های مسلمان نشین نمی‌روند.

فاکس‌نیوز دیروز بارها در میان برنامه‌های اصلی خود، از مسلمانان به دلیل اظهارات این فرد عذرخواهی کرد.

بیانیه رسمی عذرخواهی فاکس‌نیوز به این شرح بود: «عمیقاً به خاطر این اشتباه متاسفیم، مطمئناً مناطق پرخطری در اروپا، آمریکا و دیگر مناطق دنیا وجود دارد که پلیس‌ و بازدیدکنندگان به هنگام ورود به آنها، جانب احتیاط را رعایت می کنند.»

پس از وقایع اخیر پاریس و کشته شدن 17 شهروند این کشور، موجی از اقدامات رسانه‌ای برای تقویت احساسات اسلام‌هراسانه به راه افتاده است.

در این میان، انتشار ویژه‌نامه 5 میلیون نسخه‌ای هفته‌نامه هتاک «شارلی» و چاپ مجدد تصویر حضرت رسول (ص) بر روی جلد آن، موجی از خشم را در میان مسلمانان دنیا برانگیخته است.

انتهای پیام/

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها