امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141108
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت»، «سر جان ساورز» رئیس ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت»، «سر جان ساورز» رئیس سابق سازمان اطلاعات خارجی انگلیس امروز از اقدام هفته‌نامه شارلی در انتشار کاریکاتور از پیامبر اسلام انتقاد کرد و گفت این کار، تحریک‌آمیز بوده است.

ام‌آی‌6 مسئول تأمین امنیت انگلیس با پایش و عملیات در خارج از مرزهای این کشور است. ام‌آی‌5 هم به عنوان مسئول امنیت در داخل مرزها شناخته می‌شود.

«ساورز» به تازگی از ریاست ام‌آی‌6 کنار رفته و در اولین حضور رسانه‌ای خود پس از ترک این پست حساس، گفته که «با نظر پاپ موافقم، احترام به دین ماقی مردم، مهم است. اگر به ارزش‌های آنان بی‌احترامی کنید، پاسخی خشم‌آلود را در آنها برانگیخته‌اید.»

چند هفته پیش دو جوان فرانسوی با نام‌های سعید و شریف کواشی، با مسلسل به دفتر هفته‌نامه «شارلی» حمله کردند و 12 نفر را کشتند.

پس از تعقیب و گریزی طولانی و سایه افکندن وحشتی 3 روزه بر پاریس، این دو برادر در شمال پایتخت فرانسه به دام پلیس افتادند و کشته شدند.

«شارلی» اما درست یک هفته پس از کشتار در دفتر نشریه، ویژه‌نامه‌ای با شمارگان 5 میلیون نسخه منتشر کردند و این بار کاریکاتوری از وجود مبارک رسول گرامی اسلام بر روی جلد آن نقش بست.

پیش از آن، حداکثر تیراژ «شارلی ابدو»، 60 هزار نسخه بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها