امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141109
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمیته‌های وابسته به جنبش اعتراضی جنوب یمن اعلام کرد که فرودگاه بین المللی عدن در ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمیته‌های وابسته به جنبش اعتراضی جنوب یمن اعلام کرد که فرودگاه بین المللی عدن در جنوب این کشور بسته خواهد شد.

از سوی دیگر کمیته‌های وابسته به جنبش اعتراضی جنوب یمن درگیری‌ها در صنعا را کودتای نظامی نامیدند.

مردم صنعا پایتخت یمن از صبح دوشنبه شاهد درگیری شدید بین جنبش انصارالله و نیروهای گارد ریاست‌جمهوری در محوطه کاخ ریاست جمهوری و خیابان‌های اطراف بودند. اختلاف اصلی انقلابیون با «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور بر سر پیش‌نویس قانون اساسی و اصرار او برای تجزیه یمن به 6 اقلیم است؛ طرحی که گفته می‌شود از حمایت عربستان سعودی برخوردار است.

پیش از این نیز، انصارالله یمن اعلام کرده بود که از امضای پیش‌نویس قانون اساسی یمن که بر اساس آن این کشور به 6 اقلیم تقسیم می‌شود، خودداری می‌کند. زیرا تحمیل تقسیم یمن به 6 بخش در شرایط کنونی به معنای کودتا علیه دستاوردهای گفت‌وگوهای ملی و توافقنامه صلح و مشارکت ملی و انقلاب مردمی است.

جنبش اعتراضی جنوب یمن که در ابتدای حرکت اعتراضی مردم یمن در کنار انصار الله قرار داشت اکنون از طرح دولت یمن و عربستان برای تجزیه کشور حمایت می‌کند چرا که این مسئله را فرصتی خوب برای اهداف جدایی طلبانه خود می‌داند و در مقابل انصار الله این اقدام را به ضرر کشور می‌داند.
انتهای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها