امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141125
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برخی گزارش‌ها حاکی است برخی از نمایندگان حزب دموکرات مجلس سنای آمریکا روز ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برخی گزارش‌ها حاکی است برخی از نمایندگان حزب دموکرات مجلس سنای آمریکا روز سه‌ شنبه ابراز تردید کرده‌اند که به طرح تحریم‌های جدید ضد ایران رأی مثبت خواهند داد.

این خبر را «هیل»، نشریه تخصصی کنگره آمریکا منتشر کرده و مدعی شده این نمایندگان با فشارهای «شدید» باراک اوباما روز سه‌شنبه اظهاراتی حاکی از تردید درباره رأی مثبت به طرح تحریم‌های ضد ایرانی مطرح کرده و گفتند برای همراهی با جمهوری‌خواهان در این طرح شرایطی دارند. 

بر اساس گزارش هیل، برخی از سناتورها که قبلاً می‌گفتند از طرح تحریم‌ها حمایت می‌کنند اکنون با احتیاط در این باره اظهارنظر می‌کنند.

سناتور چارلز شامر در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا از این طرح حماتی خواهد کرد گفت: «بگذارید ببینیم طرحی در کار هست یا نه. اجازه بدهید صبر کنیم و ببنیم اوضاع چطور پیش می‌رود».

سناتور باب کیسی هم گفت: «درباره زمان‌بندی این طرح هنوز سوالات و بحث‌هایی وجود دارد و این چیزی است که ما هنوز باید درباره آن بحث کنیم.»

وی افزود: «احساس من این است که به این زودی‌ها اتفاقی نمی‌افتد.»

بسیاری از دیگر سناتورهای دموکرات هم در گفت‌وگو با این نشریه اظهارات مشابهی مطرح کرده‌اند.

این خبر از آن جهت حائز اهمیت است که جمهوری‌خواهان مجلس سنا برای آنکه بتوانند طرح تحریم‌های ضد ایرانی را در برابر وتوی رئیس جمهور آمریکا مصون کنند دست‌کم به ۱۳ رأی نمایندگان دموکرات در این مجلس نیاز دارند.

آقای اوباما روز جمعه در کنفرانس خبری مشترک با دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس تهدید کرد تحریم‌های جدید را وتو خواهد کرد.

جمهوری‌خواهان در حال حاضر  ۵۴  کرسی از ۱۰۰ کرسی مجلس سنا را تصاحب کرده‌اند. آنها برای ضدوتو کردن طرح تحریم ضد ایرانی به ۶۷ رأی، برابر دو سوم آرای کل نیاز دارند.

کمیته بانکداری سنا اعلام کرده پنجشنبه هفته آینده یک طرح برای اعمال تدریجی تحریم‌ها علیه ایران را بررسی خواهد کرد.

این طرح که «رابرت منندز»، سناتور دموکرات نیوجرسی و «مارک کرک»، سناتور جمهوری‌خواه ایلینویز آن را به رشته نگارش درآورده‌‌اند خواستار اعمال تدریجی تحریم‌های جدید علیه ایران، در صورت عدم رسیدن به توافق هسته‌ای تا موعد 6 جولای است.

 کارشناسان تنش‌های بین دولت آمریکا و نمایندگان را بخشی از رویکرد «تقسیم کار» در واشنگتن برای افزایش قدرت چانه‌زنی این کشور در مذاکرات هسته‌ای می‌دانند.

انتهای پیام/ا.

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها