امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141126
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمیته تحقیق انگلیس روز چهارشنبه یک‌بار دیگر انتشار گزارش مربوط به تحقیقات ۶ ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمیته تحقیق انگلیس روز چهارشنبه یک‌بار دیگر انتشار گزارش مربوط به تحقیقات ۶ ساله درباره جنگ عراق در سال ۲۰۰۳ را به تعویق انداخت.

این تحقیق که «جان چیلکات» سرپرستی انجام آن را به عهده داشته به «تحقیق چیلکات» معرف شده و قرار است درباره نقش انگلیس در جنگ عراق حقایقی را افشا کند.

روزنامه انگلیسی گاردین بامداد چهارشنبه ضمن اعلام خبر تعلیق انتشار این گزارش خبر داد آقای چیلکات ساعاتی دیگر با نامه‌نگاری با دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس وی را از دلایل تأخیر در انتشار این گزارش آگاه خواهد کرد.

کمیته تحقیق جنگ عراق در سال 2009 و تحت ریاست سر «جان چیلکات» تشکیل شد تا علل و زمینه های ورود انگلیس به جنگ را بررسی کند.

آمریکا پیش از این مانع انتشار این گزارش شده بود.

دولت آمریکا به انگلیس تاکید کرده است که بخش هایی از این گزارش که به مکالمات و مکاتبات جورج بوش رییس جمهوری سابق آمریکا و تونی بلر نخست وزیر اسبق انگلیس در ایام پیش از آغاز جنگ عراق اختصاص دارد، نباید منتشر شود.

انتهای پیام/ا.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها