امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141130
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 132
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمعی از کودکان و دانش‌آموزان افغانستانی مقیم سوریه به ماهنامه «باغ» -ماهنامه کودکان و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمعی از کودکان و دانش‌آموزان افغانستانی مقیم سوریه به ماهنامه «باغ» -ماهنامه کودکان و نوجوانان افغانستان- که در ایران منتشر می‌شود نامه‌ای نوشتند.
متن کامل این نامه به شرح ذیل است:
باغبانان عزیز، سلام
ما پنج نفر رفیق هستیم و در یک مدرسه دولتی سوریه نزدیک حرم حضرت زینب(س) درس می‌خوانیم. نام مدرسه ما «سته‌الخمسه» (شش و پنج) است. از سال‌ها پیش، حتی پیش از جنگ سوریه به این جا آمده‌ایم و زندگی می‌کنیم.
راشد و فرشاد، برادرند و از کابل با خانواده‌‌شان آمده‌اند. روح‌الله از شهر قم و مجتبی و شجاعت هم از تهران با خانواده‌هایشان آمده‌اند. مدرسه ما ابتدایی است و تا کلاس ششم آموزش می‌دهد. تمام شاگردانش از مهاجران عراقی و افغانستانی هستند.
مکتب ما چون در خیابان عراق است، بیشتر شاگردانش هم عراقی هستند. شمار شاگردان افغانستانی حدوداً به پنجاه نفر می‌رسد. در این مدرسه، دختران و پسران با هم درس می‌خوانند.
در قانون درسی کشور سوریه، آموزش زبان انگلیسی از همان کلاس اول آموزش داده می‌شود. از کلاس هفتم هم آموزش زبان فرانسوی اضافه می‌شود. ما به زبان عربی درس می‌خوانیم.چند وقت پیش، رفیق ما محمد از تهران آمد. او برای ما چند مجله «باغ» سوغاتی آورده بود. از دیدن مجله «باغ» بسیار خوشحال شدیم. همان لحظه دور هم نشستیم و خواندیم. از شعر، داستان،قصه‌ها و مخصوصاً از مطلب بازی‌های قدیمی زیاد لذت بردیم. آن روز بسیار هوا تاریک شد و زیاد هم خندیدیم.
باغبانان عزیز، ما نشانی پستی نداریم تا برای ما مجله ارسال کنید، پس خواهش می‌کنیم، اگر دوست دیگری مثل محمد آمد، حتماً برای ما از این «باغ»های زیبا بفرستید. مخصوصاً اگر نامه‌ ما را چاپ کردید، حتماً ارسال کنید. ما به همه همکاران«باغ» سلام می‌گوییم و همه شما را مثل «باغ» دوست داریم.
فرشاد، ارشاد، مجتبی، روح‌الله و شجاعت
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار