امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141142
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 108
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمدعلى راغب؛ آهنگساز جاودانه‌های موسیقی انقلاب اسلامی و یار دیرین استاد مرحوم مشفق کاشانی در پی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمدعلى راغب؛ آهنگساز جاودانه‌های موسیقی انقلاب اسلامی و یار دیرین استاد مرحوم مشفق کاشانی در پی درگذشت وی، پیام تسلیتی به شرح زیر صادر کرد:

گویند هرآن کسان که با پرهیزند      زانسان که بمیرند، چنان برخیزند

ما با می و معشوق، از آنیم مدام    باشد که به حشرمان چنان انگیزند(حکیم خیام)

غروب باشکوه و شاعرانه­‌ ضیافت عمر هنرمند ارزنده­ این سرزمین زنده‌یاد استاد مشفق کاشانی، حزنی فراوان و اندوهی بی­‌مانند را به دل­‌های هنردوست و هنرپرور افکند.

همان عمر پر برکتی که منشاء ظهور ایده­‌هایی ارزشمند و بنایی استوار و بدیع در شعر و غزل پارسی و خصوصا پیوند مبارک و تاریخ­‌ساز علائق مذهبی و آیینی با ذوق شاعرانه­­ کهن در این مرز و بوم، قرار گرفت.

پیوندی که هم­نشینی بی‌مانند شعر و شعور و شعار را در پی داشت. نه به بهای شعار، به ابتذال و هرزگویی گرایید و نه در برابر عظمت کهنسال شعر، از آراستن این قامت پیر و فرسوده به «پیغام روز» و همراه ساختن آن با «اراده مردم»، هراسی به خود راه داد.

و به راستی که چه میراث گرانقدری بر جای گذارد. تا ببینیم امروز، کدام قلم شاعرانه، از پس هرج و مرج زمانه­ ما یارای به دوش کشیدن این میراث ارزنده را داراست؟…

اینجانب به ارج یادگارهایی که از همکاری و همنشینی با آن استاد شعر و فضل و ادب، آن هم در زیباترین و خاطره­‌سازترین روزهای تاریخ این سرزمین، با خود دارم؛ این فقدان را اولا به خودم و همه­ هم­‌نسلان و همکاران استاد مشفق و سپس به خانواده­ فرهیخته و فرهنگی ایشان و بازماندگان گرانقدرشان تسلیت عرض می­‌کنم و برای آن روح بلند، زیباترین حال را در جوار رحمت پروردگار، آرزو دارم.

احمدعلی راغب

29دیماه1393

انتهای پیام/س

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها