امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۴:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141145
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در تداوم برنامه سالانه المپیاد زبان و ادبیات فارسی که ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در تداوم برنامه سالانه المپیاد زبان و ادبیات فارسی که با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در مسکو، بنیاد بین المللی ایران شناسی مسکو و دانشگاه دولتی مسکو، هر ساله برگزیدگان و چهره‌های برتر زبان و ادبیات فارسی در روسیه را معرفی می‌کند، جمعه (سوم بهمن) یازدهمین المپیاد سراسری زبان و ادبیات فارسی در روسیه در محل انستیتو کشورهای آسیا و آفریقای دانشگاه دولتی مسکو برگزار خواهد شد.

در یازدهمین المپیاد زبان و ادبیات فارسی روسیه بیش از چهل و پنج دانشجو از دانشگاه‌های سراسر روسیه که دارای کرسی زبان فارسی بوده و یا زبان فارسی در آن ها تدریس می‌شود، در رقابتی فشرده، دانش خود در حوزه‌های زبان فارسی، آئین نگارش، فهم شنیداری زبان فارسی، درک مطلب، ترجمه از روسی به فارسی و از فارسی به روسی و ادبیات کلاسیک و معاصر فارسی اعم از نظم و نثر را به محک داوری هیئت داوران متشکل از اساتید ایرانی و روس می‌سپارند.

در اختتامیه یازدهمین المپیاد زبان و ادبیات فارسی، علاوه بر معرفی دانشجویان برگزیده، از مولفین برتر در حوزه زبان و ادبیات فارسی و نیز چهره ماندگار زبان و ادبیات فارسی در روسیه نیز تجلیل می‌شود.

 

*انتشار کتاب «جهان اسلام و تقابل فرهنگی» در عراق

کتاب جهان اسلام و تقابل فرهنگی با عنوان «العالم الاسلامی و الغزو الثقافی» به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در عراق چاپ و منتشر شد.

در این کتاب که فرمایشات حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای مورد استناد قرار گرفته در مورد شبیخون فرهنگی جهان غرب بر علیه جهان اسلام مورد بحث و کنکاش است. از جمله مطالب این کتاب که در 100 صفحه به رشته تحریر در آمده عبارت از:

بروز تفکر سکولاریسم در اروپاه اولین نشانه مبارزه غرب با فرهنگ اسلامی، نقش مبلغان مسیحی در به چالش کشیدن فرهنگ اسلامی در اذهان مسلمانان، آثار استعمار فرهنگی غرب در جوامع اسلامی، بر رسی علل تقابل غرب با فرهنگ اسلامی، اسلام و فرهنگ اسلام محمدی بزرگترین مانع استعمار کشورهای غربی در کشورهای اسلامی، ابزار و شیوه‌های شبیخون فرهنگی غرب در میان جوامع اسلامی، ترویج و حمایت غرب از اسلام آمریکائی بعنوان جایگزین اسلام محمدی، بیداری اسلامی حربه ای موثر در خنثی سازی شبیخون فرهنگی غرب، وحدت مسلمین راهی راهگشا برای صیانت از اسلام حقیقی در قبال توطئه های غرب و صدور انقلاب اسلامی به معنای صدور فرهنگ غنی اسلام در قصی نقاط جهان.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها