امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141149
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 123
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ در این دیدار که در دفتر ریاست مرکز هنرهای نمایشی انجام شد حفیظ اله رفیعی مدیر عامل انجمن تئاتر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ در این دیدار که در دفتر ریاست مرکز هنرهای نمایشی انجام شد حفیظ اله رفیعی مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از تلاش ها و اقدامات موثر صالح پور در برگزاری سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر و قبول مسئولیت مهم و خطیر مرکز در این شرایط سخت و دشوار فجر تقدیر و تشکر کرد و آمادگی همه جانبه انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس را برای برگزاری هر چه با شکوهتر این رویداد عظیم فرهنگی هنری کشور اعلام کرد.

مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس  با اشاره به نگاه بلند دکتر صالح پور در خصوص رویکرد جشنواره بین المللی فجر به مباحث معنوی، ارزشی و فرهنگی در برنامه های جشنواره و تاکیدات ایشان در رجعت هنرمندان کشور به موضوعات ملی و بومی این حرکت را زمینه ساز تحول و پویای هنر ملی کشور دانست و با ابراز خرسندی از این که یک شخصیت دانشگاهی و مسلط به هنرهای نمایشی در راس تئاتر کشور قرار گرفته اظهار امیدواری کرد مشکلات تئاتر با حضور همه هنرمندان و گروه های نمایشی به بهترین شکل ممکن مرتفع گردد.

رفیعی با تشریح این مطلب که رویکرد جدید انجمن تئاتر در برگزاری پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت رویکرد جدیدی است و قصد داریم از شیوه مرسوم فاصله گرفته و بیشتر به تئاتر بپردازیم تا صرفاً جشنواره تاکید نمود: در برپایی جشنواره ها رسم بر این شده که این رویداد تنها در مقطعی نهایتاً ده روزه تجلی گاه همه داشته های هنرمندان سراسر کشور باشد  و همه آثار در بازه زمانی فشرده ای رویت و داوری شوند ، با این روش جریان تئاتر و گسترش آن به کندی صورت خواهد گرفت و معمولاً مخاطب مورد توجه ویژه قرار نمی گیرد.

وی افزود: انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس قصد دارد تا با یاری خدا فصل جدیدی را با تکیه براجراهای عمومی در سراسر کشور داشته باشد و از میان آثار برگزیده کشور، در هفته بسیج سال آینده (آذرماه 94) به داوری آثار بپردازد. بنابراین جشنواره پانزدهم تئاتر مقاومت از هفته دفاع مقدس 93 تا هفته دفاع مقدس94 با رویکرد حضور پر رنگ مخاطب تعریف و برنامه ریزی شده است.

در این نشست صمیمانه دکتر اردشیر صالح پوردبیر سی و سومین جشنواره بین المللی فجر نیز از روند برگزاری و مطلوب برای گسترش تئاتر مقاومت در سطح کشور حمایت کرد و گفت: این رویداد جدید و نو که با هدف معرفی و بسط تئاتر در اقصی نقاط ایران رخ داده است اتفاق میمون و مبارکی است و مرکز هنرهای نمایشی آمادگی کامل دارد تا از تئاتر دفاع مقدس که به نوعی با هویت و غرور و افتخار ملی ما ارتباط دارد حمایت کامل و همه جانبه به عمل آورد. دکتر صالح پور از تغییر روند برگزاری جشنواره مقاومت نیز حمایت نمود و با تاکید بر این که تا کنون تئاتر در خدمت جشنواره ها بوده  در حالیکه جشنواره ها باید در خدمت تئاتر باشد افزود: ما خواهان حضور حداکثری انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در فضای حرفه ای کشور هستیم و امید داریم با این سیاست های جدید در نحوه برگزاری جشنواره مقاومت شاهد آثار مطلوب و پربارتری از تئاتر مقاومت در جشنواره های جهانی و بین المللی باشیم.

درخاتمه این نشست مقرر شد که در مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از آثار برگزیده با مضامین مرتبط با مقاومت و انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تقدیر ویژه به عمل آورد و پس از جشنواره تئاتر فجر طرفین با امضای تفاهم نامه ای بر تقویت زمینه های همکاری و حمایت از تئاتر کشور به خصوص در زمینه جشنواره پانزدهم مقاومت مشارکت حداکثری داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها