امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 27
۱۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141151
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 70
«محمد تاجیک» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: در قسمت چهارم از مستند تلویزیونی ...

«محمد تاجیک» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: در قسمت چهارم از مستند تلویزیونی «حقیقت& raquo; به کردستان سفر خواهیم کرد،  استانی اصیل که قدمت آن به چهار هزارسال می رسد و بیشتر ساکنان آن را مسلمانان اهل سنت تشکیل می دهند.
وی افزود: مستند «حقیقت» پس از به تصویر کشیدن بخش هایی از جاذبه های تاریخی کردستان  پای صحبت های ماموستا بهمنی امام جمعه اهل سنت مو چش می نشیند.

تاجیک گفت: با این بزرگوار پیرامون موضوعاتی مانند تقرب و وحدت شیعه و سنی، فعالیت چشمگیر مردم کردستان در جریان 8 سال دفاع مقدس و مشارکت بسیار خوب آنها در فعالیت های سیاسی و مناسک مذهبی شیعیان و همچنین ولایت پذیری اهل تسنن این استان گفتگو خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: مردم کردستان علی رغم تشرف به مذهب اهل سنت به امامان شیعه به ویژه امام حسین (ع) ارادت ویژه ای دارند و در این مستند نشان داده می شود که بسیاری از آنها فرزندان خود را به نام امامان شیعه نامگذاری کرده اند.

این تهیه کننده گفت: در بخش های دیگری از مستند «حقیقت» آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان درباره تنوع مذاهب در کشور و موضع گیری صریح و اعلام برائت اهل سنت این استان از وهابیون تکفیری این اتفاق گفتگو می کند.

به گفته تاجیک مستند «حقیقت» که با همکاری پژوهشکده باقرالعلوم (ع) تولید شده ، با موضوع همگرایی اهل تشییع و تسنن در ایران روی آنتن می رود و در آن به خدمات متقابل اهل تسنن و اهل تشییع، مشارکت فعال اهل تسنن در صحنه های سیاسی و اجتماعی، ولایتمداری اهل تسنن و تشییع و همراهی همیشگی اهل تسنن در تعیین سرنوشت سیاسی کشور و مقابله با دشمنان داخلی و خارجی ایرانی پرداخته شده است.

وی افزود: در این برنامه بخش های کوچکی از تلاش سازمان شهرداری و دهیاری های کشور برای فقر زدایی از مناطق سنی نشین کشور نیز  به تصویر کشده خواهد شد.

مجموعه تلویزیونی «پندار» به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد تاجیک در فصل جدید خود که با عنوان «حقیقت» روی آنتن می رود، به موضوع وحدت و همگرایی شیعه و سنی در ایران می پردازد.

این مستند کاری از گروه معارف شبکه دو سیماست که جمعه ها ساعت 21:50 از این شبکه روی آنتن می‌رود.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار