امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141169
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۱۶
تعداد بازدید: 145
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که برای شرکت در دهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که برای شرکت در دهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری& zwnj; اسلامی به ترکیه سفر کرده است، شب گذشته (سه‌شنبه 30 دی‌ ماه) در کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول حضور یافت و در جمع نخبگان ایرانی مقیم این شهر اظهار داشت: معمولا یکی از بخش‌های مهم در سفرهای خارجی دیدار با ایرانیان مقیم آن کشور است.

وی افزود: ایرانیان موفق در ترکیه نقش مهمی در شناسایی فرهنگ ایران به مردم این کشور دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه نقش موثری در ایجاد ارتباطات علمی با محیط‌های آموزشی داخل ایران دارند.

وی در خصوص روابط ایران با ترکیه گفت: ممکن است در برخی از امور با ترکیه اختلاف نظر داشته باشیم، اما تلاش این است که اختلاف نظرها سایه‌ای بر روی روابط خوب دو کشور نگذارد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: در بسیاری از موضوعات با ترکیه تفاهم داریم و تلاش خواهد شد سطح روابط تجاری دو کشور ارتقا یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران و ترکیه می‌توانند در مسائل اقتصادی نقش مکمل داشته باشند و همچنین در مسائل امنیتی با تعامل و همکاری تلاش کنند تا آرامش در منطقه برقرار شود.

لاریجانی با اشاره به دیدارش با رئیس پارلمان ترکیه گفت: مذاکرات خوبی با رئیس پارلمان ترکیه انجام دادیم که می‌تواند به ارتقای روابط اقتصادی و سیاسی منتهی شود.

رئیس مجلس همچنین اضافه کرد: در تدوین بودجه سال 94 تلاش شده به بخش خصوصی توجه ویژه شود و در این زمینه تدابیری اندیشیده خواهد شد که ارائه تسهیلات بانکی تسهیل شود.

لاریجانی در خصوص مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه 1+5 بیان داشت: در مذاکرات هسته‌ای گام‌های رو به جلویی برداشته شده، البته ایران برای سناریوهای مختلف در این زمینه تدابیری اتخاذ کرده است و مذاکرات هسته‌ای می‌تواند زمینه‌های همکاری بیشتری را در صورتی که عقلای غربی توجه کنند، فراهم کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: برای تمام ایرانیان مقیم ترکیه آرزوی توفیق دارم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها