امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۹:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141188
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۸
تعداد بازدید: 137
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «ایگور کاروتچینکو» عضو شورای ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «ایگور کاروتچینکو» عضو شورای مشاورین اجتماعی وزارت دفاع روسیه معتقد است که امضای توافقنامه مربوط به همکاری‌های نظامی بین روسیه و ایران گویای فعال شدن جدی رایزنی‌های دو وزارتخانه در زمینه مسائل امنیتی مهم منطقه‌ای و بین المللی، از جمله در خصوص حل و فصل مناقشه نظامی در سوریه است.

«سرگئی شایگو» وزیر دفاع روسیه امروز، سه شنبه، در جریان سفر رسمی دو روزه خود به تهران، توافقنامه بین دولتی را در زمینه توسعه همکاری‌های نظامی بین دو کشور امضاء کرد.

کاروتچینکو در این رابطه توضیح داد: «سفر سرگئی شایگو به تهران امکانات تازه‌ای را برای مشارکت هر چه فعالتر وزارت دفاع ایران و روسیه بوجود آوره است. در وهله نخست، رایزنی‌های دو طرف در خصوص مسائل مهم امنیتی در سطح منطقه و عرصه بین المللی افزایش خواهد یافت که این مسئله به نفع هر دو کشور است. اولویت این همکاری نیز سوریه است، چرا که هم مسکو و هم تهران به حل و فصل هر چه سریعتر روند اوضاع پیرامون سوریه که تروریسم بین المللی جنگ خونینی را علیه ملت و دولت سوریه براه انداخته، علاقه مند هستند».

این مقام وزارت دفاع همچنین تاکید کرد که ایران و روسیه اصلا مایل نیستند که هیچ پایگاه یا تاسیسات نظامی آمریکا و یا سایر کشورهای عضو ناتو در منطقه دریای خزر وجود داشته باشد و یا این کشورها در این منطقه فعالیتی داشته باشند. در این راستا مواضع مسکو و تهران دقیقا بر یکدیگر منطبق است.

طبق گفته کاروتچینکو، یک عرصه دیگر همکاری‌های روسیه و ایران هم می‌تواند مسئله تامین امنیت سایبری باشد، چرا که جمهوری اسلامی فعلا تنها کشوری است که  از سلاح‌های سایبری برای حمله به تاسیسات حساس هسته‌ای و زیرساختارهای صنعتی مهم آن استفاده شده است و دو کشور می‌توانند در  زمینه دفاع در برابر چنین حملات با یکدیگر همکاری داشته و تجارب خود را در اختیار یکدیگر قرار دهند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها