امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141193
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۸
تعداد بازدید: 92
نادر قاضی پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با تاکید بر اینکه شیوه فعلی تقسیم یارانه بین اقشار مختلف مردم ...

نادر قاضی پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با تاکید بر اینکه شیوه فعلی تقسیم یارانه بین اقشار مختلف مردم عادلانه نیست، گفت: مثلا در حال حاضر خانواده‌هایی در جامعه هستند که 5 ماشین دارند و به ازای هر کدام جداگانه یارانه بنزین دریافت می‌کنند ولی در مقابل افرادی با بضاعت مالی کمتر هستند که یک ماشین دارند و از یارانه یک خودرو استفاده می‌کنند یا اصلا خودرو ندارند یعنی یک خانواده مرفه 5 برابر یک خانواده معمولی از یارانه استفاده می‌کند که این شیوه درستی نیست.

قاضی پور اضافه کرد: در سال آینده باید دو راهکار در پیش گرفت، یکی باید شناسایی و تفکیک افراد پولدار از بی‌بضاعت صورت بگیرد و دیگری هم می‌تواند روش حذف یارانه افراد پرمصرف باشد.

نماینده مردم ارومیه تاکید کرد: امکان شناسایی پردرآمدها برای دولت وجود دارد اما به دلایلی دولت تمایلی به انجام این کار ندارد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پاسخ به سوالی درباره تاثیر اجرای هدفمندی یارانه ها بر تشویق مردم به صرفه جویی گفت: با اجرای این طرح، صرفه جویی از جانب افراد کم بضاعت صورت گرفته است، اما اگر در مواردی که صرفه جویی صورت نگرفته از جانب افراد متمول بوده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها