امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141212
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۸
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از تالار بورس اوراق بهادار تهران، امروز عده‌ای از سهامداران حقیقی برای اعتراض در ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از تالار بورس اوراق بهادار تهران، امروز عده‌ای از سهامداران حقیقی برای اعتراض در این تالار جمع شده و در بین آنها حسن قالیباف اصل مدیر عامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران، محمود خواجه‌نصیری معاون سازمان بورس حاضر شدند و به حرف‌های آنها گوش دادند.

سهامداران خرد که عمده اعتراضشان در مورد عدم ورود شرکت‌های حقوقی به بورس در روزهای پایانی سال و نیز کاهش شاخص کل بورس است، نقطه‌نظرات خود را مطرح کردند.

حسن قالیباف اصل مدیرعامل شرکت بورس نیز گفت: اجازه دهید بحث‌ها به صورت کارشناسی و گفت‌وگو حل شود و اجازه ورود ماموران امنیتی به تالار بورس را ندهید.

وی تأکید کرد: ما هیچگونه مأموری نداریم و حرف ما به رئیس سازمان بورس این است که قیمت نفت پایین آمده، دولت و کسری بودجه روبه‌رو شده و باید اجازه دهید در یک فضای آرام و حرفه‌ای بحث‌ها را مطرح کنیم.

وی با اشاره به نامه عده‌ای از سهامداران که روز گذشته منتشر شده است گفت: از شما خواهش می‌کنم دردهای بازار را بنویسید، بحث اصلاح‌طلب و 2 خردادی چه ارتباطی به بازار دارد که مطرح کرده‌اید. شما در ایام خوب بورس رفتار حرفه‌ای دارید و در ایام مشکل‌دار هم حرفه‌ای عمل کنید.

همچنین محمود خواجه‌نصیری گفت: وقتی وارد تالار بورس شدم یکی از سهامداران گفت شرکت‌های حقوقی بازار بورس را خراب کرده‌اند در حالی که این شایعه از 6 ماه قبل هم وجود داشت. ما این حرف را نه تأیید و نه رد می‌کنیم، سال قبل محدودیت فروش برای شرکت‌های حقوقی بود اما بعداً مقررات تغییر کرد و محدودیت برداشته شد اما مثلاً صندوق‌های بازنشستگی می‌گویند باید در پایان سال حقوق و پاداش بازنشستگان را پرداخت کنیم و پولی برای ورود به بازار نداریم.

وی افزود: از طرفی برخی از شرکت‌های حقوقی مشمول ابطال معامله شدند. از شما سهامداران می‌خواهیم پیشنهاد اصلاحی برای رقم بازار ارائه کنید.

یکی از سهامداران گفت: مشکل شرکت‌های حقوقی 20 درصد مشکل بازار است؛ از سال گذشته این مشکلات پیش آمد و تنها مربوط به پایین آمدن قیمت نفت نیست.

یک سهامدار دیگر گفت: دولت پولی برای حمایت از بورس ندارد.

یکی از سهامداران که نخواست نامش فاش شود گفت: بنده با سرمایه 150 میلیون تومانی وارد بورس شدم و بعد از یک سال سرمایه‌ام به 80 میلیون تومان رسیده است.

به گزارش فارس، عده‌ای از سهامداران در جلسه سروصدا می‌کردند که خواجه‌نصیری گفت: اگر قرار است سر و صدا کنید، لازم نبود پشت صندلی و تریبون قرار بگیرید و صحبت کنید.

انتهای پیام/آ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها