امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۸:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141216
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۸
تعداد بازدید: 41
شیخ «محمد عمرو» مسئول بخش اطلاع‌رسانی و فرهنگی کنگره «علمای مسلمان» لبنان در گفت‌‌وگو با خبرنگار ...

شیخ «محمد عمرو» مسئول بخش اطلاع‌رسانی و فرهنگی کنگره «علمای مسلمان» لبنان در گفت‌‌وگو با خبرنگار بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به حمله اخیر رژیم صهیونیستی به حومه شهرک «قنیطره» سوریه که به شهادت شش تن از مجاهدان حزب الله و یک فرمانده ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منجر شد، گفت: پاسخ این جنایت قطعا صورت خواهد گرفت. موعد این واکنش دور نیست ولی در عین حال با عجله نیز نخواهد بود.
وی جنایت اخیر دشمن صهیونیستی را فراتر از ترور چند رزمنده برشمرد و تاکید کرد که حمله به قنیطره نقطه عطفی در نبرد با دشمن صهیونیستی خواهد بود که دوره بعد از این حادثه همانند دوران قبل از آن نخواهد بود. ما معتقدیم که تحول اخیر در قنیطره یک اقدام بسیار خطرناک و آغازگر مرحله جدیدی خواهد بود که مقاومت دست برتر را در آن خواهد داشت.

حمله به قنیطره؛ اشتباه بزرگ رژیم صهیونیستی

شیخ عمرو با بیان اینکه «به یاری خدا حزب الله بزودی با واکنش مناسب نه تنها یک درس عبرت، بلکه دروس زیادی به دشمن صهیونیستی خواهد داد»، افزود: حمله به قنیطره خطرناک و دردناک بود و بایستی پاسخی درخور به آن داده شود. ما ایمان داریم که خون‌های پاکی که در این حمله ریخته شد، چیزی جز پیروزی در پی نخواهند داشت.

وی حمله به قنیطره را اشتباه بزرگ رژیم صهیونیستی توصیف کرد و گفت: پاسخ به این حمله واکنش نیست بلکه کنشی خواهد بود. این کنش به یاری خدا معادلات را بر هم خواهد زد.

تشریح اهداف سیاسی حمله به قنیطره

مسئول بخش اطلاع‌رسانی و فرهنگی کنگره «علمای مسلمان» لبنان با بیان اینکه دشمن صهیونیستی هر گونه تحولی در جبهه مقاومت را رصد می‌کند، زمان حمله به قنیطره را سیاسی خواند و با اشاره به انتخابات پارلمانی دشمن صهیونیستی در نیمه مارس آینده، گفت: هم اکنون مذاکرات هسته‌ای بین ایران و 5+1 در جریان است و احتمال به ثمر نشستن آن نیز وجود دارد از طرف دیگر مواضع اخیر سید حسن نصرالله باعث بالا رفتن روحیه دوستداران مقاومت و تضعیف روحیه صهیونیست‌ها شده لذا تل‌آویو گمان می‌کرد با این حمله می‌تواند پیام‌های سیاسی متعددی را ارسال کند و در مقابل حزب‌الله یا به آن پاسخ نمی‌دهد یا اینکه پاسخ موضعی به آن بدهد ولی آن گونه بنده اطلاع دارم مقاومت در حال بررسی این پرونده است و پاسخی کوبنده به آن خواهد داد که بسیار فراتر از حد انتظار اسرائیلی‌ها خواهد بود.

حمله به قنیطره جنایتی علیه همه محور مقاومت

وی با اشاره به شهادت «محمدعلی الله دادی» یکی از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله موشکی دشمن صهیونیستی به کاروان نیروهای مقاومت اسلامی در حومه قنیطره گفت: نیروهای ایرانی به بهانه‌های مختلف در سوریه، عراق و لبنان و حتی مقامات دیپلماتیک تهران برای نمونه در بیروت نیز هدف قرار گرفته‌اند و این امر نشان می‌دهد که هدف این گونه جنایت‌ها فقط حزب الله نیست بلکه همه محور مقاومت است.

نقش سرویس‌های اطلاعاتی منطقه در جنایت اخیر صهیونیست‌ها

شیخ عمرو با اشاره به نقش ترکیه،‌ قطر و عربستان سعودی در تحولات داخلی سوریه، حمله موشکی به قنیطره را حاصل همکاری اطلاعاتی برخی کشورهای منطقه‌ای با سرویس موساد صهیونیستی خواند و با یادآوری هماهنگی‌های اطلاعاتی برخی کشورهای منطقه طی جنگ 33 روزه با دشمن صهیونیستی، گفت: سرویس‌های اطلاعات برخی کشورهای عربی از جمله قطر و عربستان ید طولایی در منطقه مورد حمله دارند و چنین امری نشان می‌دهد که افراد مسلح فعال در سوریه انقلابی نیستند (آنگونه که خودشان ادعا می‌کنند) بلکه عناصر و عوامل دستگاه‌های اطلاعاتی خارجی‌اند.

یکشنبه گذشته (28 دی‌ماه) یک بالگرد رژیم صهیونیستی شماری از نیروهای مقاومت اسلامی در حومه شهر قنیطره سوریه را هدف قرار داد و با شلیک دو موشک شش رزمنده حزب‌الله از جمله «جهاد عماد مغنیه» فرزند شهید «عماد مغنیه»، و همچنین سردار «محمدعلی الله‌ دادی» از فرماندهان سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را به شهادت رساند.

سرلشگر «محمد علی جعفری» فرمانده کل سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران دو روز بعد با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این اقدام و تأکید بر ایستادگی ایران تا فروپاشی رژیم صهیونیستی، تل‌آویو را تهدید کرد که باید منتظر «صاعقه‌های ویرانگر» ایران باشد.

در پی به شهادت رسیدن شش تن از فرماندهان نظامی و رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان به همراه یک سردار سپاه جمهوری اسلامی ایران در حمله تروریستی دشمن صهیونیستی به حومه شهرک قنیطره سوریه، رسانه‌های مختلف عربی و غربی از زاویه‌های مختلف به تحلیل ابعاد این جنایت پرداختند ولی همه تحلیل‌ها حتی تحلیل کارشناسان دشمن صهیونیستی نیز بر مقوله «پاسخ کوبنده» مقاومت اسلامی به ماجراجویی اخیر تل‌آویو متفق القول هستند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها