امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141218
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۸
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علیرضا زالی رئیس سازمان نظام پزشکی در افتتاحیه دومین کنگره انجمن ایمپلنتولوژی ایران اظهار کرد: ایمپلنت عامل ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علیرضا زالی رئیس سازمان نظام پزشکی در افتتاحیه دومین کنگره انجمن ایمپلنتولوژی ایران اظهار کرد: ایمپلنت عامل افزایش کیفیت زندگی است و امروز به طور کامل در حوزه دندانپزشکی، روشی مطرح و توصیه‌شده قلمداد می‌شود.

وی افزود: ایمپلنت با حل مشکلات حفره دهان که پیش از این قابل حل نبود، عاملی برای تکلم درست، جویدن و غذا خوردن مناسب و افزایش اعتماد به نفس است، بنابراین، دیگر نمی‌توان این روش را روش و درمانی لوکس توصیف کرد، بلکه روش درمانی لازم و ضروری است.

زالی تأکید کرد: چنانچه روش درمانی ایمپلنت وارد حوزه سیاستگذاران شود و پوشش بیمه‌ای برای این درمان لحاظ شود، به صورت غیرمستقیم، فواید و نتایج آن را خواهیم دید و فرد در بسیاری موارد، کیفیت بهتر و حس بهتری خواهد داشت.

رئیس سازمان نظام پزشکی افزود: ایمپلنت رشته‌ای است که در آن رشته‌های مختلف دندانپزشکی ترکیب شده‌اند، از جراحی لثه گرفته تا پیوند استخوان، که همگی در کنار هم یک مجموعه کامل را شکل داده‌اند.

زالی با تأکید بر سرعت شتابان و رو به رشد دندانپزشکی با ورود ایمپلنت در عرصه دندانپزشکی گفت: تمام کسانی که وارد این حوزه می‌شوند باید علاوه بر دانش انجام این کار، ساختار دهان و دانش پایه را داشته باشند.

وی ایمپلنت را دریچه‌ای نوین برای بازتعریف کیفیت زندگی افراد برشمرد و گفت: ایمپلنت تعامل بین هنر، علم و مهارت است.

زالی افزود: بدون مهارت کافی ارائه‌دهنده این خدمت، نتیجه روش درمانی ایمپلنت نامناسب خواهد بود، بنابراین، دندانپزشکان باید با متانت حرفه‌ای، دانش لازم در این حوزه را کسب کرده و آنگاه وارد این کار شوند.

دومین کنگره انجمن ایمپلنتولوژی ایران، اول تا سوم بهمن‌ در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها