امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14122
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۲
تعداد بازدید: 146
«محسن علی اکبری» تهیه کننده سینما در گفت و گو با با خبرنگار سینمایی فارس درباره ویژگی‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم گفت: وزیر ارشاد ...

«محسن علی اکبری» تهیه کننده سینما در گفت و گو با با خبرنگار سینمایی فارس درباره ویژگی‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم گفت: وزیر ارشاد باید حتما اشراف کامل به مباحث هنری کشور داشته باشد به صرف اینکه یک نویسنده خوب یا شاعر خوب یا فیلمساز خوب باشد نمی‌توان گفت می‌تواند در این حوزه موفق عمل کند.

وی در ادامه توضیح داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وزارت‌خانه گسترده و سنگینی است، تمامی رشته های هنری را در برمی‌گیرد به همین دلیل فردی که مسئولیت این وزارتخانه را به عهده می‌گیرد باید دارای شخصیتی باشد که از تمامی هنرها شناخت نسبی داشته باشد

علی اکبری در ادامه توضیح داد: وزیر ارشاد باید انسان متعادلی باشد و  صرفا نباید به گروه یا قشر خاصی توجه داشته باشد. وزیر باید به گونه‌ای عمل کند که تعامل و حس همگرایی در بین هنرمندان ایجاد کند. وزیری در این زمان موفق است که افرادی را  منصوب کند که در اذهان عمومی سابقه خوبی داشته باشند و بتواند تعامل خوبی با هنرمندان داشته باشد و ایجاد همگرایی و همدلی میان اهالی فرهنگ و هنر ایجاد کند تا هرچه بیشتر به سمت  اعتلای هنر دینی گام بردارد.

وی درباره انتخاب وزیر ارشاد در دولت یازدهم گفت: حدود 16 سال دولت اصلاحات زمامدار امور کشور بوده است و سابقه بیشتری در اداره امور از دولت اصولگرا دارد بالطبع در انتخاب وزیر دیگر نباید شاهد آزمون و خطا باشیم. باید فردی متشرع و متعهد و آشنا با اهالی فرهنگ و هنر کشور انتخاب شود. هر قدر تعامل میان هنرمندان و وزیر ارشاد بیشتر باشد بازتاب عمل کرد وزیر  بهتر خواهد بود.

علی اکبری درباره گزینه احتمالی وزیر ارشاد گفت: به عقیده من سید محمد بهشتی توانایی لازم برای  همگرایی در میان هنرمندان را خواهد داشت. با توجه به مسئولیت ایشان در بنیاد فارابی و شورای عالی هنر می تواند در این حوزه  موفق عمل کند.

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها