امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141233
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۴۰
تعداد بازدید: 314
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که برای شرکت در دهمین اجلاس ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که برای شرکت در دهمین اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌ اسلامی به ترکیه سفر کرده است، امروز (چهارشنبه یکم بهمن‌ ماه) در جمع شرکت‌کنندگان در این کنفرانس اظهار داشت: ابتدا لازم می‌دانم در آغاز سخن، از برادر گرامی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور کشور دوست و برادر ترکیه و از دوست عزیز جمیل چیچک رئیس مجلس ملی ترکیه به مناسبت میزبانی شایسته از هیأت‌های شرکت‌کننده و برگزاری موفق دهمین کنفرانس اتحادیه بین‌المجالس اسلامی در شهر زیبا و تاریخی استانبول، تشکر کنم.
وی افزود: امیدوارم این اجلاس با موضوع مهم آن که پاسخ به چالش‌های قرن 21 است، اجلاسی موفق و قرین صلح، ثبات و امنیت برای امت اسلامی باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به حاضران در این کنفرانس خاطرنشان کرد: چالش‌های پیش روی کشورهای اسلامی دو بخش دارد که شامل چالش‌های عامی که در سطح جهانی مطرح است و به نوعی سایه روی کشورهای اسلامی نیز می‌اندازد، نظیر بحران آب و هوا که عمدتا بخاطر عدم رعایت ضوابط محیط زیست در کشورهای بزرگ صنعتی چنین عارضه مهلکی برای جهانیان ایجاد شد و ضرر و زیان آن به کشورهای اسلامی نیز رسیده است.
لاریجانی تصریح کرد: با بحران مالی که به دلیل مشکلات اقتصادی کشورهای بزرگ غربی به وجود آمده و خسارت آن دامنگیر کشورهای اسلامی شد و تسلط بر این امور که کم هم نیست.
وی اضافه کرد: چالش‌های بخش دوم شامل چالش‌هایی است که عمدتا در حوزه کشورهای اسلامی ایجاد شده که البته کشورهای غربی نیز در آن نقش داشته‌اند، اما عمدتا دامنه این چالش‌ها در قلمرو کشورهای اسلامی است نظیر بحران تروریسم که سال‌هاست کشورهای اسلامی را رنج می‌دهد گرچه قدرت‌های بزرگ در آن سهیم هستند به نظر می‌رسد عمده تأکید ما در این کنفرانس در این نسخ از چالشهاست.
لاریجانی ادامه داد: عالم اسلام، امروز هوشیاری بیشتری در بستر توسعه و رشد علمی و فناوری نسبت به آینده خویش یافته و دنبال به دست گرفتن سرنوشت خود و ضبط هویت اسلامی خود است، سال‌ها تحقیر که عمدتا پس از جنگ جهانی برای ملل اسلامی ایجاد شده، اینک نسل جدید مسلمانان به دنبال نقش جدید خود و احیای میراث گرانقدر اسلامی است.
رئیس مجلس با بیان اینکه دموکراسی خواهی و استقلال و احیای هویت اسلامی، خواسته ملل اسلامی است، اضافه کرد: اولین چالش که غرب در مقابل این حرکت تکاملی ایجاد کرده انحراف در این مسیر و یا سرکوب آن است چنانچه در تحولات برخی کشورها در سال‌های اخیر شاهد بودیم.
وی افزود: بحران‌های ساختگی برای فرسایش انرژی کشورهای اسلامی است تا در پناه چنین بهم ریختگی‌هایی، افکار مسلمانان را از پیگیری آرمان‌های گمشده خود منحرف کند، از این رو دامن زدن به اختلافات مذهبی یکی از شگردهای آنهاست.
وی تصریح کرد: در ادوار طولانی گذشته، پیروان مذاهب گوناگون در کشورهای اسلامی شیعه، حنفی، حنبلی، مالکی، شافعی، علوی، صوفی در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی داشتند، ولی در طول یک دهه اخیر، با موجی از عینیت های کور که برخی از پیروان مذاهب را کافر خطاب کنند دیده شد که آسیب‌های زیادی به وحدت امت اسلامی زد و برخی از کژاندیشان منطقه هم در این دام افتادند.
رئیس مجلس ادامه داد: همه پیروان مذاهب اسلامی یک کتاب آسمانی دارند و از یک پیامبر تبعیت می‌کنند، رو به روی یک قبله نماز می‌گذارند و در اصول و فروع ضروری دین مشترک هستند، پس اختلاف در امت اسلامی ریشه در تفکر نبوی ندارد روش دیگر ساماندهی جریان‌های تروریستی است که باز متأسفانه کشورهای غربی در آن دست داشتند و از این جریان ها به عنوان ابزار بهره جسته‌اند.
وی اضافه کرد: البته باید به این نکته توجه داشت که با وجود ادعای بزرگ و گزافی که در مبارزه با تروریسم و جنگ‌های دهه اخیر تحت این شعار در افغانستان و عراق و امروز در سوریه راه انداخته‌اند، مشاهده می‌کنید که تروریسم در جغرافیای کشورهای منطقه رشد کرده است.
لاریجانی ادامه داد: در ارزیابی رشد چنین پدیده‌ای دو مسأله قابل توجه بوده، در هر کشوری که آمریکا و غربی‌ها دخالت یا اشغال کردند، ما شاهد بروز یک جریان تروریستی هستیم و این سوال مهمی است که باید علت آن را جستجو کرد.
وی همچنین بیان کرد: تحقیر مسلمانان در سال‌های طولانی در کشورهای اسلامی با اشغال و دخالت‌های جدید شکل عکس‌العمل به خود گرفته و عصیان جامعه را به همراه داشته است وقتی مسلمانان به خصوص جوانان، توهین به پیشوای خود را از دریچه آزادی دروغین غرب می‌بینند، و از طرفی دسایس غرب در غارت اموال مسلمانان را مشاهده می‌کنند، راهی جز مقابله برای خود نمی‌یابند و این بهانه‌ای به دست افراد معرض رسانه‌ای غرب می‌دهد که تصویر غلطی از مسلمانان ایجاد کنند.
لاریجانی تصریح کرد: غرب نباید خودش را صلح‌طلب معرفی کند و مسلمانان را جنگ‌طلب، بزرگ‌ترین ‌جنگ‌های جهانی که تاکنون در تاریخ بشریت دیده شده در اروپا و میان خود اروپاییان اتفاق افتاده که میلیون‌ها نفر قربانی به همراه داشت و مسلمانان نیز از جمله قربانیان آن جنایت‌ها بودند.
وی خاطرنشان کرد: این جنگ‌ها در اروپایی که در دوران بربریت به سر می‌برد اتفاق نیفتاد، بلکه در قرن بیستم که اروپاییان، خود را متمدن معرفی می‌کردند، وحشیانه‌ترین و خسارت بارترین نبردها، اتفاق افتاد.
رئیس مجلس ادامه داد: هزاران انسان مسلمان و بی‌گناه در افغانستان، پاکستان، عراق، سوریه توسط ارتش‌های غربی یا تروریست‌هایی که مورد حمایت سرویس‌های اطلاعاتی غرب هستند کشته شدند، چرا دنیای غرب ساکت ماند و هیچ اقدامی نکرد؟
لاریجانی با بیان اینکه چند سالی است که رفتار تحریک‌آمیزی از طرف برخی رسانه‌های غربی مشاهده می‌شود، افزود: به نظر می‌رسد، این اقدام مکمل ایجاد گروه‌های تروریستی توسط سرویس‌های اطلاعاتی غرب و رژیم صهیونیستی است.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: این بازی با آتش است که بخواهند با شخصیت عظیم القدری که به فرموده خداوند در قرآن کریم رحمت للعالمین و صاحب اخلاق کریمانه‌ای است که خداوند بزرگ، با عظمت از آن یاد می‌کند، را بخواهند به تمسخر بگیرند، کسانی که به دنبال این اقدامات شیطانی که به تعبیری وحشیگری درون است هستند، باید بدانند که هیچ مسلمانی نمی‌تواند این ننگ را تحمل کند مگر اینکه به معنای حقیقی مسلمان نباشد، این را همه بدانند که وجود نازنین پیامبر اعظم (ص) خط قرمز همه مسلمانان است.
وی گفت: جای سوال دارد چه کسانی پشت حادثه فرانسه که محکوم است قرار دارند، چه کسانی این جوانان را فریب می‌دهند  و آنها را تحریک می‌کنند؟
رئیس مجلس افزود: نباید صرفا به محکومیت اکتفا کنیم، واضح است که با تلاش همه حقیقت آشکار خواهد شد، نمی‌شود تروری اتفاق بیفتند و رسانه‌ها و دولت‌های غربی هر طور بخواهند مسلمانان را محکوم کنند.
رئیس نهاد قانونگذاری تصریح کرد: جسارت رسانه‌های غربی به رسول خدا منجر به راه‌اندازی موج اسلام هراسی می‌شود که نباید از نظر پوشیده بماند، حمله اخیر نیروهای نظامی رژیم بدکاره صهیونیستی به خاک کشور مسلمان سوریه که منجر به شهادت جمعی از مجاهدان شد، نشانگر این بود که صهیونیسم و تروریسم، دو روی یک سکه هستند.
لاریجانی گفت: رژیم صهیونیستی به آشفتگی جهان اسلام علاقه‌مند است تا با ایجاد ضعف در بدنه اسلام بتواند هر موقع خواست آنها را بکوبد و این کنفرانس باید با صدای بلند توهین به پیامبر اسلام و حمله رژیم درنده صهیونیستی به یک کشور مسلمان را محکوم کند و با ایجاد وحدت در امت اسلامی شگرد کثیف تروریست‌ها و صهیونیست‌ها را خنثی کند.
رئیس مجلس با تشکر از حاضران در این کنفرانس یادآور شد: امیدوارم با ریاست کشور دوست و برادر ترکیه بر اتحادیه بین‌المجالس در سال آتی، بیش از پیش شاهد توفیقات مسلمانان باشیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها