امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141236
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۴۰
تعداد بازدید: 142
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مراسم افتتاح اولین دوره آموزش مقدماتی  خبرنگاری ویژه مدیران و کارکنان روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با عنوان دوره پیامبر اعظم(ص) در دانشکده رسانه فارس، گفت: مجموعه سپاه مجموعه‌ای پرتلاش، سخت‌کوش و مجاهد است که موجب سرافرازی همه ماست و‌ آنجا که قرار است اندوخته و تجربه‌ای را در دست گرفته و به دوست و دشمن نشان دهیم همین مجموعه است.

وی با بیان اینکه دشمن نسبت به مجموعه سپاه پاسداران بسیار حساس است، گفت: عرصه امروز عرصه جنگ نرم است، امروز جنگ اراده که مقام معظم رهبری فرمودند در عرصه جنگ نرم خود را نشان می‌دهد، جنگ نرم یعنی یارگیری و کسب ذهن و عقل افراد.

موسوی ادامه داد: کارهای زیادی صورت گرفته و بخش عمده این توفقیات در عراق، یمن، سوریه، لبنان و کشورهای دیگر ناشی از پیام معنوی انقلاب و نفس قدسی امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است و بخشی مرهون مجاهدت‌هایی است که صورت می‌گیرد.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ‌اظهار داشت: حفظ تمام ظرفیت‌ها مهم است، اگر نتوانیم مناسب با شرایط خود را تطبیق کنیم بر اساس نظام علت و معلولی جهان تضمینی برای ادامه راه وجود ندارد و رسانه و تبلیغات یکی از ابزار هماهنگی با جهان است.

وی افزود: در حوزه جنگ نرم باید خود را تجهیز کنیم زیرا عرصه اصلی جنگ دشمن عرصه رسانه است، دشمن از بین ما و از بین خواص ما یارگیری کرده و بر مغز و دل افراد تأثیر می‌گذارد به خصوص در حوزه‌هایی که بیشتر در معرض خصومت و دشمنی دولت‌های زورگو هستند مانند مجموعه سپاه باید در جنگ نرم فعال‌تر باشیم.

وی سپاه را بزرگترین سرمایه اجتماعی کشور در داخل و خارج عنوان کرد و گفت: بزرگترین دشمنی‌ها با سپاه صورت می‌گیرد و هجمه‌هایی در کار اقتصادی صورت گرفته است که گویا سپاه یک مجموعه موروثی است که کار اقتصادی می‌کند. در حالی که آنها برون‌داد کار را نمی‌بینند و نمی‌دانند که کارها برای مردم صورت می‌گیرد.

موسوی اظهار کرد: تاکنون به واسطه روحیه خضوع و خشوع و تواضع مجموعه سپاه که به معنای واقعی پاسدار به دنبال «منم منم» نبوده است و اندوخته‌های خود را عرضه نکرده است مردم از اقدامات بزرگی اطلاع ندارند ولی حالا که دشمن دشمنی می‌کند باید توان دفاع را داشته باشیم.

وی افزود: وقتی دشمن عملیات روانی انجام می‌دهد باید به نوعی بدل بزنیم و اگر توان این کار را نداشته باشیم شکست می‌خوریم.

وی گفت: کارهای بزرگی در کشور صورت می‌گیرد که باید اطلاع‌رسانی شود و این کار اصلاً ریا نیست زیرا مردم باید بدانند چه اتفاقی می‌افتد تا دیگران ذهن مردم را با شبهات پر نکنند. که اگر این شبهات در ذهن مردم رسوخ کند پاک کردنش سخت است.

موسوی عنوان کرد: ما کارهای بزرگی انجام دادیم ولی آنجا که لازم بود اطلاع رسانی کنیم متوقف شدیم که این یک خطر جدی است.

وی با بیان اینکه در حوزه روابط ‌عمومی و اطلاع‌رسانی نیاز به آموزش داریم، گفت: حوزه رسانه به صورت مداوم در حال تجدیدشدن و ورود به عرصه جدید است، با ورود شبکه‌های اجتماعی فضای رسانه متفاوت شده و امروز خودرسانه‌ها بسیار تأثیرگذارند بنابراین باید متناسب با شایعاتی که به سرعت در سطح کشور رواج می‌یابد خود را تجهیز کنیم که در غیر این صورت با وجود قدرت نظامی و اقتصادی هم با مشکل مواجه می‌شویم.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: باید دقت کنیم دشمن با چه ظرافت‌هایی ورود می‌کند به طوری که در هر جا ما اقدام بزرگی انجام می‌دهیم آن را با حاشیه کمرنگ می‌کند و حتی تبلیغ معکوس انجام می‌دهد به طور مثال حتی اگر جایی سد می‌زنیم حاشیه‌هایی ایجاد می‌کند که این کار عام‌المنفعه تبلیغ معکوس داشته باشد.

موسوی عنوان کرد: به طور مثال پس از احداث سد سیوند در استان فارس، مقبره کوروش را با فتوشاپ داخل آب نشان دادند تا احساسات را تحت تأثیر قرار دهند و بگویند به دلیل احداث سد سیوند مقبره باستانی ترک برداشته است.

وی ادامه داد: روابط‌ عمومی‌ها باید با هنرمندی و دقت نظر برای پروژه‌های طراحی شده از ابتدا تا انتها پیوست رسانه‌ای داشته باشند زیرا اگر اقدامات بزرگ و هنرمندانه به ذهن مردم نرسد یا معکوس بیان شود ابتر می‌ماند.

موسوی گفت:‌ آمریکا از نداشته‌هایش برای تبلیغ استفاده می‌کند به طوری که هیچ اسطوره و تاریخی ندارند ولی برای آینده اسطوره‌سازی می‌کنند، یک مرد عنکبوتی می‌سازند تا کودکان ما را جذب کنند.

وی افزود: آمریکا 300 تا 400 سال بیشتر تاریخ ندارد که بخش عمده آن نکبت است یعنی تبعیض نژادی و کشتن سیاه‌پوستان و ... ولی اسطوره‌سازی می‌کنند یعنی آنچه ندارند خلق می‌کنند به طوری که ذهن‌ها را تسخیر کنند ولی ما این همه اسطوره و تاریخ داریم که متأسفانه روابط عمومی ‌ها در چارچوب رسمی و خشک به رسانه‌ها میدان اطلاع‌رسانی نمی‌دهند در حالی که باید این تاریخ اطلاع‌رسانی شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار