امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14125
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۳
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هدف از برگزاری نشست علمی نقد و بررسی کتاب «زبیریان و تدوین سیره نبوی(ص)» تبیین نقش سیاسی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هدف از برگزاری نشست علمی نقد و بررسی کتاب «زبیریان و تدوین سیره نبوی(ص)» تبیین نقش سیاسی و فرهنگی خاندان زبیریان در تدوین و شکل گیری دانش سیره نبوی(ص) ذکر شده است.

معرفی خاندان زبیریان که در تدوین سیره نبوی(ص) تأثیرگذار بوده‌اند، میزان نقش این خاندان درثبت و انتقال حوادث صدر اسلام، میزان تأثیر گذاری این خاندان بر سیره نویسان مشهور، تأثیر اندیشه‌های سیاسی و مذهبی این خاندان درچگونگی ثبت و انتقال حوادث سیره نبوی(ص) و نقد بررسی گزارش‌های زبیریان در سیره نبوی(ص) از جمله محورهای این جلسه نقد است که توسط حجت‌الاسلام محمدرضا هدایت‌پناه عضو هیأت علمی گروه تاریخ اسلام پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به عنوان مؤلف کتاب «زبیریان و تدوین سیره نبوی(ص) »ارائه می‌شود و محمد سپهری و محمدرضا غضنفری نیز در ادامه به نقد این اثر خواهند پرداخت.

دبیر علمی این جلسه نقد احمدرضا خضری عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و مدیر گروه رجال و شخصیت‌های اسلامی پژوهشکده تاریخ اسلام است.

مؤلف کتاب «زبیریان و تدوین سیره نبوی(ص)» می‌کوشد در خلال برگزاری این جلسه نقد به سؤالات زیر پاسخی درخور ارائه کند.

هدف اصلی زبیریان از روی آوری به ثبت و انتقال گزارش‌های مربوط به حوادث سیره نبوی(ص) چه بوده است؟

نقش عایشه در دانش‌اندوزی زبیریان در بخش سیره نبوی(ص) تا چه میزان بوده است؟

کدام خط سیاسی و مذهبی از احزاب و گروه‌های مختلف قرن اول بر خاندان زبیر حاکم بوده است و چگونه آن را در کیفیت گزارش‌های سیره نبوی(ص) نشان داده‌اند؟

این جلسه، روز چهارشنبه 29 خرداد از ساعت 17 تا 19 در پژوهشکده تاریخ اسلام واقع در تهران، خیابان شهید عباس‌پور، خیابان رستگاران، کوچه شهروز شرقی، پلاک 9 برگزار می‌شود و حضور برای علاقه‌مندان آزاد است.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها