امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141256
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۴۰
تعداد بازدید: 134
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هیاتی از مدیران شبکه رادیو و تلویزیونی الفرات عراق به سرپرستی عباس العیساوی مدیر این ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هیاتی از مدیران شبکه رادیو و تلویزیونی الفرات عراق به سرپرستی عباس العیساوی مدیر این شبکه عصر امروز (چهارشنبه) با حضور در محل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با این خبرگزاری توافق‌نامه همکاری امضا کردند.

در این توافق نامه که به امضای سید نظام الدین موسوی مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و عباس العیساوی مدیر عامل موسسه رادیو و تلویزیونی الفرات عراق رسید دو طرف برای همکاری در زمینه های مختلف فرهنگی و رسانه ای به توافق رسیدند.

براساس این توافقنامه همکاری، دو طرف به تبادل توانمندی‌ها و تجارب خود در حوزه رسانه،‌خبر ،‌ تربیت و آموزش کادر متخصص خبری  و سایر حوزه های فرهنگی مربوط به رسانه متعهد شدند. استفاده از اخبار و تصاویر اختصاصی یکدیگر، انتقال تجربیات رسانه های به دو طرف،‌برپایی نمایشگاههای عکس و جشنواره های فیلم ،‌اعزام اساتید و خبرنگاران از جمله موارد توافقی بین دو طرف در این توافقنامه همکاری است.

موسسه رسانه ای الفرات عراق یکی از موسسات رسانه ای فعال و پویای عراق است که پس از سرنگونی رژیم بعث این کشور و با هدف اطلاع رسانی شفاف از وضعیت دینی،‌ فرهنگی و اجتماعی،‌ سیاسی و اقتصادی و  ورزشی عراق تاسیس و به فعالیت ادامه می دهد. این شبکه علاوه بر سه دفتر در شمال(اربیل) جنوب(بصره) و مرکز(بغداد) دارای دفاتر و نمایندگی هایی در خارج از عراق است. این موسسه رسانه ای دارای یک شبکه تلویزیونی و هفت شبکه رادیویی به همراه یک خبرگزاری به نام فرات نیوز می باشد.

«پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; » نیز نخستین خبرگزاری مستقل ایران است که در بهمن‌ماه سال 1381 همزمان با فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی راه‌‌اندازی شد. این خبرگزاری علاوه بر نمایش مکتوب و تصویری اخبار و رویدادهای کشور و خارج از کشور به زبان فارسی،‌ اخبار و رویدادهای داخلی و خارجی را به سه زبان ترکی استامبولی، عربی و انگلیسی برای مخاطبان خارجی منتشر می کند.

فارس در 46 کشور جهان پوشش خبری و در 20 کشور دفتر خبری در اختیار دارد. علاوه براین، صفحه مستقل افغانستان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با هدف ارائه آخرین اخبار و اطلاعات از وضعیت کشور افغانستان برای مخاطبان افغانی راه اندازی شده است. همچنین دانشکده خبر پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با هدف تربیت و آموزش خبرنگاران حرفه ای با معیارهای منبعث از الگوی پیشرفت اسلامی - ایرانی در سال جاری افتتاح و  به تربیت علاقمندان این عرصه به فعالیت ادامه می دهد.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها