امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141270
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی پیش از ظهر امروز در درس تفسیر قرآن کریم که در مسجد اعظم برگزار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی پیش از ظهر امروز در درس تفسیر قرآن کریم که در مسجد اعظم برگزار شد، اظهار کرد: قیام، سکوت، تکلم، جنگ، صلح و شئون فرهنگی، سیاسی و اجتماعی پیامبر اکرم(ص) تفسیر قرآن کریم بود و خلق حقیقی ایشان قرآن بود.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم(ص) شب و روز به تفسیر قرآن می‌پرداخت و حضرت خطوط جنگ و جهاد را تبیین می‌کردند و به ارشاد جامعه می‌پرداختند.

این مفسر قرآن کریم عنوان کرد: پیامبر اکرم(ص) در زمینه مسائل اقتصادی و فرهنگی همین طور بودند؛ محرومیت را شناسایی می‌کردند و به مردم تذکر می‌دادند. 

وی خاطرنشان کرد: برخی افراد تا پایان عمر به درس و بحث حوزه و دانشگاه می‌پردازند ولی کم نیستند کسانی که در دوران سالمندی به آلزایمر مبتلا می‌شوند، البته برخی افراد راه حوزه و دانشگاه در پیش گرفته و نماز شب نیز اقامه می‌کنند که بهره فراوان می‌برند.

آیت‌الله جوادی آملی ادامه داد: پیامبر اکرم(ص) در تمام لحظات در حال تفسیر قرآن بودند، ولی تفسیر ایشان مانند ما نیست بلکه ایشان تفسیر عملی داشتند.

وی با بیان اینکه ذات خداوند انسان را مختار آفرید گفت: انسان مجبور است که مختار باشد و انسان کاری بدون اختیار نمی‌تواند انجام دهد.

این مفسر قرآن کریم با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) فرهنگ را همراه خود آورد یادآور شد: دین با فهم همراه است و باید تصدیق و تکذیب انسان محققانه باشد، البته انسان محور اراده و عزم است و می‌تواند موردی را بپذیرد یا نپذیرد.

انتهای پیام/78003/صا30/ض1002


 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها