امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141271
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، هیأت دولت روز چهارشنبه به ریاست حجت‌

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، هیأت دولت روز چهارشنبه به ریاست حجت‌ الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان تشکیل جلسه داد و مهم‌ترین رویدادهای کشور از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این جلسه، گزارش استاندار هرمزگان از شاخص‌های کلان اقتصادی و اجتماعی استان، اولویت‌ها، برنامه‌ها و اقدامات انجام شده، همچنین مشکلات و چالش‌های توسعه استان و آخرین وضعیت مصوبات سفر رئیس‌‌جمهور به استان، به هیأت وزیران ارایه شد.

در ادامه جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید که اهم آن به شرح زیر است:

با تصویب دولت، مبلغ 50 میلیارد ریال اعتبار برای ایمن‌سازی و مقاوم‌سازی ساختمان مرکز اورژانس شهر تهران برای پیشگیری و مقابله با حوادث احتمالی در اختیار اورژانس استان تهران قرار گرفت.

همچنین مبلغ 100 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های کوچک نیمه تمام تأمین آب کشاورزی و تأمین آب شرب شهری، روستایی و عشایری در استان گلستان اختصاص یافت.

هیأت وزیران به منظور مبارزه با آفت زنجره خرما در شهرستان بم، مبلغ 40 میلیارد ریال اعتبار در اختیار استان کرمان قرار داد.

اختصاص مبلغ 84 میلیارد و 500 میلیون ریال برای بازسازی بخش‌های خسارت دیده ناشی از سیل و طوفان در استان سمنان، مبلغ 30 میلیارد ریال به وزارت نیرو برای نوسازی خط اول آبرسانی به بندرعباس از میناب، مبلغ 600 میلیارد ریال به کمیته امداد امام خمینی(ره) برای بیمه حوادث اماکن مسکونی مددجویان تحت پوشش این کمیته و مبلغ 465 میلیارد و 50 میلیون ریال به استان‌های سراسر کشور برای تکمیل و تجهیز پایگاه‌های چند منظوره مدیریت بحران به منظور آمادگی در برابر حوادث احتمالی، از دیگر مصوبات جلسه امروز هیأت وزیران بود.

همچنین تعیین تعرفه‌های خدمات سازمان امور دانشجویان از دیگر موضوعات مصوبه جلسه روز چهارشنبه بود.

هیأت وزیران به منظور توسعه شبکه آزادراهی کشور، افزایش ایمنی، کاهش آلایندگی زیست محیطی، کاهش مصرف سوخت و استهلاک خودروها، سرعت در جابجایی بار و مسافر، تکمیل کریدور ارتباطی غرب کشور و احداث قسمت مهمی از آزادراه کربلا حد فاصل همدان، سنقر، بیستون و کرمانشاه، به وزارت راه و شهرسازی اجازه داد برای احداث آزادراه یاد شده ، حدود 306 کیلومتر و تأسیسات جانبی خاص آن و نگهداری و بهره‌برداری از آن نسبت به انعقاد قرارداد مشارکت با شرکت احداث، نگهداری و بهره‌برداری آزادراه همدان – کرمانشاه با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی اقدام کند.

با توجه به ضرورت تجدید ارزیابی دارایی‌ها در شرایط تورمی اقتصاد کشور به منظور شفاف‌سازی صورت‌های مالی و منظور کردن ذخیره وجوه کافی برای جایگزینی دارایی‌های ثابت در پایان عمر مفید آنها، آیین‌نامه‌های اجرایی مرتبط با موضوع فعالیت مالیاتی آزاد حاصل از تجدید ارزیابی دارایی‌ها اصلاح گردید.

هیأت وزیران به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و در اجرای مصوبات شورای عالی اداری مبنی بر ادغام تمام مراکز و مؤسسات آموزشی و پژوهشی مربوط به حوزه مسکن و شهرسازی در مرکز تحقیقات و مسکن با تقدیم لایحه اجازه اصلاح اساسنامه مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن به مجلس شورای اسلامی موافقت کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها