امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141306
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 99
فیروزه ساجدی متخصص بیماری‌های اطفال در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار کرد: هزینه تمام شده ...

فیروزه ساجدی متخصص بیماری‌های اطفال در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار کرد: هزینه تمام شده بستری نوزادان در NICU هر شب10 میلیون تومان است بنابراین باید برای نهایت استفاده از محیط NICU و رشد مناسب کودک نکاتی دقیق و ظریف را رعایت کرد.

وی تصریح کرد: در NICU علاوه بر هزینه اولیه تجهیز این محیط، هزینه نگهداری و حضور متخصصان نیز قابل تأمل است بنابراین توجه به نکاتی مانند رعایت سکوت، کاهش مصرف مواد ضد درد و حضور مادر در NICU ضروری است.

ساجدی تصریح کرد: در بخش NICU همواره دستگاه‌های مختلفی به بدن کودک متصل است. به کودک اکسیژن رسانی می‌کند و تمام این تحریکات توسط کودک حس می‌شود.

این متخصص بیماری‌های اطفال گفت: خونگیری‌های پی‌در‌پی از نوزادان درد بسیار زیادی را به کودک وارد می‌کند بنابراین باید توجه شود که با برنامه‌ریزی دقیق تمام خونگیری‌ها در یک زمان و یک بار انجام شود.

وی جابجایی پی‌درپی کودک و MRI که گاهی برای حفظ جان نوزاد ضروری است، را از جمله عوامل آسیب‌رسان به تکامل کودک در NICU دانست و گفت: این اقدامات باید با حداکثر ظرافت صورت گیرد.

ساجدی خاطرنشان کرد: کار در NICU بسیار حساس است و پزشکان و پرستاران کارآزموده باید در آن محیط کار کنند چرا که برای مثال رگ گرفتن از یک نوزاد شش ماهه امری بسیار تخصصی و ظریف است و حتی گفته می‌شود هر کودک در NICU نیازمند یک پرستار مجزاست.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها