امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14131
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۳
تعداد بازدید: 134
حبیب اسماعیلی تهیه‌کننده سینما در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص انتظارش از وزیر ارشاد آینده گفت: انتظار اولیه ما از شخص رئیس‌جمهور آینده ...

حبیب اسماعیلی تهیه‌کننده سینما در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص انتظارش از وزیر ارشاد آینده گفت: انتظار اولیه ما از شخص رئیس‌جمهور آینده است که بتواند با برنامه‌ریزی مدونی وضعیت معیشتی مردم را بهبود ببخشد چرا که تا وضعیت معیشتی مردم خوب نشود نمی‌توانیم توقعی از مردم داشته باشیم که برای فرهنگ و هنر هزینه کند.

وی افزود: وقتی این اتفاق بیفتد و اوضاع معیشتی مردم بهبود پیدا کند باید به مسئله تولید رسیدگی شود و اگر چرخه تولید به وجود بیاید تولید رونق خواهد گرفت و یکی از مقوله‌هایی که در اثر رونق تولید رشد خواهد کرد عرصه فرهنگ و هنر است چرا که فرهنگ و هنر نقش اساسی در همه حکومت‌ها دارد.

این تهیه‌کننده سینما خاطر نشان کرد: در برخی از دوره‌ها شاهد بوده‌ایم وقتی به فرهنگ توجه ویژه‌ای شده است بخشی از مشکلات کشور حل شد و در دوره جدید نیز انتظار می‌رود به فرهنگ و هنر توجه ویژه‌ای صورت گیرد چرا که روز به روز سینمای ما سیر نزولی پیدا کرده چه به لحاظ چرخه تولید و چه به لحاظ تعداد مخاطبان این روند نزولی ادامه دارد.

اسماعیلی در ادامه اظهار داشت: چرخه تولید و تعداد مخاطب در سینما زیر سایه عدم امنیت کاری از بین رفته است و امید ما به رئیس‌جمهور و وزیر ارشاد آینده این است که تلاش کند از آدم‌هایی که امتحان خود را در این زمینه پس داده‌اند در مدیریت سینمایی استفاده کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه امروز به دلیل شرایط حاکم بر سینما بسیاری از آدم‌های متخصص کار نمی‌کنند، گفت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا آدم‌های متخصص در کنار نیروهای جوان، فعال شوند تا بتوانیم سینما را از این وضع خارج کنیم، در 4 سال اخیر با توجه به اختلاف نظرها و درگیری‌ها از مسیر اصلی دور شده‌ایم و عملا بخش خصوصی تعطیل شد و ارگان‌های دولتی تقریبا رقیب بخش خصوصی شدند و اگر وزیر فرهنگ آینده کاری کند که بخش خصوصی را تقویت کند کار مهمی انجام داده است.

این سینماگر خاطر نشان کرد: متأسفانه اینگونه جا افتاده است که تا می‌گوییم بخش خصوصی فعال شود انگار بدنه سینما علاقه دارد تولید فیلم‌های بی‌بند و باری رواج پیدا کند در حالی که فیلمسازان خط قرمزها را به خوبی می‌دانند و ما باید بتوانیم کاری کنیم تا با تولیدات خوب ملی‌ خودمان آن دسته از مخاطب که جذب آثار خارجی شده‌اند دوباره به سمت سینمای ملی جذب کنیم.

اسماعیلی همچنین در خصوص پیشنهادش در مورد انتخاب وزیر ارشاد آینده گفت: به طور کلی هر وقت حکومتی سر کار آمده است سعی کرده از مدیران مورد نظر خودش استفاده کند که این موضوع اشکالی ندارد اما وزیر ارشاد بعدی باید از دسته‌بندی و جناحی‌بازی جلوگیری کند چرا که همین موضوع شروعی برای دعواهای بعدی است و باید کاری کنیم که یکپارچگی و وحدت ایجاد شود.

وی در خاتمه اظهار داشت: اگر بخواهیم گذشته افراد را مرور کنیم مدیران بسیار خوبی داشته‌ایم که کارنامه قابل قبولی داشته‌اند و باید دست به دست هم بدهیم تا مدیران فرهنگی لایق که نگاهشان سلیقه‌ای نیست برای مدیریت فرهنگی انتخاب کنند چرا که دیگر امروز شرایط از نقطه صفر شروع کردن نیست و باید با آزادی عمل مناسب به فیلمسازان کاری کنیم که بتوانیم ضمن مقابله با تهاجم فرهنگی مخاطبانی که جذب آثار رسانه‌های خارجی شده‌اند دوباره جذب کنیم.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها