امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141322
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انوشیروان محسنی‌ بندپی در دومین همایش پزشکان عمومی گفت: سلامت محصول مشترک ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انوشیروان محسنی‌ بندپی در دومین همایش پزشکان عمومی گفت: سلامت محصول مشترک ارگان& zwnj;ها و نهادهایی است که در توسعه دخیل هستند، پیشرفت‌های خوبی در سلامت به وقوع پیوسته که محوری‌ترین نقش آن را پزشکان عمومی بازی می‌کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه در مورد سیمای بیماری‌ها و عوامل خطرزا مانند کم‌تحرکی و چاقی نسخه جدید طراحی نشده است.

محسنی‌ بندپی گفت: اگر نگاه واقع‌بینانه داشته باشیم علیرغم توجه دولت به سلامت و بیمه شدن افراد، اگر همین روند ادامه یابد منابع مالی نظام سلامت کفاف وضعیت جدید را نمی‌دهد و نمی‌تواند آن را جبران کند به همین دلیل باید رویکردها تغییر کنند.

وی با تأکید بر اصلاح ساختارها و تغییر در رویکرد آموزشی گفت: رویکرد دیگر که باید مورد توجه قرار گیرد سطح‌بندی خدمات و نظام ارجاع با محوریت طب عمومی است و تجربیات موفق دیگر کشورها همین روش را نشان می‌دهد.

مدیرعامل بیمه سلامت ایرانیان گفت: ما در افزایش تعرفه سال 93 نه تنها مقاومتی نکردیم بلکه پیش‌قدم هم بوده‌ایم اگر جامعه‌ پزشکی 70 هزار نفری از توانمندی‌شان بی‌بهره کنیم منابع بیمه‌ای جوابگو نخواهد بود.

محسنی بندپی گفت: عوامل خطرزا به سلامت باید تعریف شوند و اقشار آسیب‌پذیر شناسایی شوند، سازمان بیمه سلامت ایرانیان این آمادگی را دارد که با انجمن پزشکان عمومی و با یک نگاه علمی و کارشناسی بتواند از توانمندی این پزشکان استفاده عالمانه کند و شرایطی را فراهم کند که اثربخشی بیمه‌ها فراهم شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها