امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 25
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141326
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کاوه سیدان رئیس دومین کنگره بین‌المللی ایمپلنتولوژی ایران در آیین افتتاح این

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کاوه سیدان رئیس دومین کنگره بین‌المللی ایمپلنتولوژی ایران در آیین افتتاح این کنگره، یکی از مهمترین مسائل حوزه ایمپلنتولوژی در ایران را آموزش باکیفیت این روش درمانی دانست و گفت: خوشبختانه برای تشخیص صلاحیت پزشکان، کمیته تخصصی صلاحیت حرفه‌ای در سازمان نظام پزشکی تشکیل شده است و همکاری انجمن ایمپلنتولوژی با این کمیته می‌تواند جامعه دندانپزشکی در دستیابی به بهترین نوع خدمات را یاری کند.

وی گفت: متأسفانه غوغایی در رابطه با حضور نیافتن دندانپزشکان عمومی در انجمن ایمپلنتولوژی برپا شده است که کاملاً بی‌اساس است و بسیاری از اعضای علمی این انجمن، دندانپزشکان عمومی هستند.

سیدان خاطرنشان کرد: دندانپزشکان عمومی با تأیید و تشخیص صلاحیت به راحتی می‌توانند عضو ثابت انجمن ایمپلنتولوژی باشند.

وی گفت: به هیچ عنوان نمی‌توان دندانپزشکی را از درمان خاصی منع کرد، به شرطی که آموزش انجام آن کار را دیده باشد و به عکس این موضوع نیز صادق است.

رئیس دومین کنگره بین‌المللی ایمپلنتولوژی ایران افزود: رشته ایمپلنتولوژی می‌تواند خنده را به لبان تمام افراد جهان که از مشکل بی‌دندانی رنج می‌بردند بازگرداند، بنابراین نمی‌توان گفت که ایمپلنت یک درمان لوکس برای شمال شهر است، چرا که در کل استانها و مناطق در حال گسترش است. 

امیررضا رکن، دبیر علمی دومین کنگره بین‌المللی ایمپلنتولوژی با اشاره به آموزش نامناسب رشته ایمپلنتولوژی به فارغ‌التحصیلان دندانپزشکی گفت: آموزش رشته ایمپلنتولوژی در دانشگاه‌ها به هیچ وجه کافی و مناسب نیست.

دبیر علمی دومین کنگره بین‌المللی ایمپلنتولوژی ظهار کرد: با ورود ایمپلنت به ایران و دگرگونی در حوزه دندانپزشکی، در زمینه آموزشی نیز باید تغییراتی ایجاد می‌شد، اما متأسفانه دانشگاه‌های دندانپزشکی در این زمینه ضعیف عمل کرده‌اند.

وی افزود: در دو سال گذشته، تنها یک واحد تئوری و یک واحد عملی آن هم به صورت اختیاری در حوزه ایمپلنت ارائه می‌شود که این اصلاً کافی نیست و دانشجویان دندانپزشکی با اطلاعاتی بسیار کم و ناقص از ایمپلنت فارغ‌التحصیل می‌شوند.

رکن خاطرنشان کرد: اولویت اول برای آموزش ایمپلنت دانشگاه‌ها هستند، اما با توجه به وظایف سنگین دانشگاه‌ها، گویا این کار امکانپذیر نیست و در اینجا نقش انجمن‌های تخصصی بیش از پیش آشکار می‌شود، اما متأسفانه جایگاهی برایشان تعریف نشده است.

ابوالحسن مسگرزاده ، رئیس هیأت مدیره انجمن ایمپلنتولوژی ایران نیز در این مراسم تأکید کرد: در حوزه دندانپزشکی و به خصوص ایمپلنتولوژی همپای سایر کشورهای جهان پیش می‌رویم.

رئیس هیأت مدیره انجمن ایمپلنتولوژی ایران ایمپلنتولوژی اظهار کرد: قبل از آغاز دهه هفتاد نام ایمپلنت به گوش من خورد و برای آشنایی بیشتر با این درمان به سوئد سفر کردم و با پروفسور برنمارک مخترع ایمپلنت جلساتی گذاشتیم و آموزش دیدیم و آن را به ایران منتقل کردیم و خوشبختانه اکنون در این عرصه همپای جهان پیش می‌رویم.

وی تأکید کرد: ایمپلنت امروزه یک وسیله درمانی متعارف است و نه یک پدیده فانتزی و لوکس، بنابراین همکاران دندانپزشک عمومی نیز باید در این باره اطلاعهات کافی داشته باشند.

وی بر لزوم ارائه واحدهای نظری و عملی ایمپلنتولوژی در آموزش دوره دکترای دندانپزشکی تأکید کرد و گفت: آموزش ایمپلنتولوژی در دانشگاه‌ها باید به شکل مناسب و کافی صورت گیرد.

مسگرزاده تأکید کرد: باید ایمپلنتولوژی را یاد گرفته و حفظ کنیم و راه حفظ این کار، پیشبرد و آموزش این علم است.

دومین کنگره انجمن ایمپلنتولوژی ایران اول تا سوم بهمن‌ماه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها