امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141331
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ایلام، احمدعلی کیخا ظهر امروز در آیین معرفی مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست ایلام و تکریم از مدیر سابق این

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ایلام، احمدعلی کیخا ظهر امروز در آیین معرفی مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست ایلام و تکریم از مدیر سابق این دستگاه اظهار داشت: سفره‌های آب زیرزمینی برای کارشناسان این حوزه و سازمان حفاظت محیط زیست ذخایر احتیاطی ملل محسوب می‌شوند که برای روز مبادا و روزی که سختی ایجاد شد از آن استفاده شود.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست: بر اساس آمارهای سازمان‌های مرتبط با موضوع 100 میلیارد مکعب از ظرفیت آب ذخایر زیرزمینی داخل کشور برداشت شده است. پارک و دریاچه ارومیه در بهترین شرایط حجم ذخیره آب آن 20 میلیارد متر مکعب است. پنج برابر از سفره‌های آب زیرزمینی کشور نابود شده است.
وی ادامه داد: در اوایل انقلاب 158 هزار هکتار سطح زیر کشت محصولات در کشور بوده است الان تا 800 هزار هکتار افزایش رسیده و حداقل آن 450 هزار هکتار است این رویداد در سایه توسعه روی داده است اما حاصل آن همه را گرفتار خود کرده است.
این مسئول اضافه کرد: در حال حاضر همه دانایان این حوزه در داخل و خارج کشور نمی‌دانند برای نجات دریاچه ارومیه چه کار باید انجام دهند و در این راستا مشکل پولی نیز وجود ندارد. اقدامات بی‌شماری در استان خوزستان انجام شده است اما هنوز مردم آن از کیفیت مطلوب آب رودخانه کارون و هوای منطقه بی‌بهره‌اند.
کیخا تصریح کرد: در اصفهان به شدت صنایع توسعه یافته‌اند اما مردم عاشق این هستند که تنها یک روز زاینده رود را پر آب ببینند. در هامون در سال‌های گذشته ماهی‌های زیادی رهاسازی شد و مردم هم از این نعمت استفاده می‌کردند اما پس از مدت کوتاهی نیزارهای هامون از بین رفت و مورد مصرف ماهی‌ها قرار گرفت.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در حوزه زاگرس نیز یک ملیون هکتار از جنگل‌های زاگرس از بین رفته است. آیا آنچه که به دست آورده‌ایم ارزش این همه از دست دادن‌ها را دارد. با تصور اینکه محیط زیست مانع توسعه کشور بوده این همه مشکلات به وجود آمده اگر کار را رها می‌کردیم چه اتفاقی می‌افتاد.
وی ادامه داد: اگر سازمان محیط زیست هم نبود و این سخت‌گیری‌ها را هم انجام نمی‌داد اکنون کشور در چه وضعیتی بود. قطعا وضعیت محیط زیست کشور بدتر از شرایط کنونی بود. محیط زیست به هیچ عنوان مخالف توسعه کشور و بهبود وضعیت زندگی مردم نبوده و نیست اما باید آن را تعریف کنیم.
این مسئول اضافه کرد: بر اساس قانون دستگاه‌های مختلفی شکل گرفته و وظیفه‌های خاص خود دارند و سازمان حفاظت محیط زیست کشور هم بر اساس قانون  وظایفی دارد که باید به آن عمل کند و از هیچ مدیری قابل پذیرش نیست که اهداف محیط زیست را نادیده بگیرد در صورت مشاهده هرگونه نادیده گرفته شدن محیط زیست در استان‌ها قطعا با مدیران و کارشناسان مربوطه برخورد جدی خواهد شد.
انتهای پیام/2246/ق30/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها