امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141333
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان به مناسبت درگذشت مرحوم «مشفق کاشانی» ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان به مناسبت درگذشت مرحوم «مشفق کاشانی» بیانیه‌ ای صادر کرد که متن کامل آن به شرح زیر است.

بسمه تعالی

ادبیات ایران مفتخر است که با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دوران بالندگی خود را آغاز کرده است. دورانی که در آن "درد انسانی" و "شوق خداخواهی " تموجی خیره‌کننده یافت و دل‌ها را مشتاق "عشق ابدی و زیبایی ازلی" ساخت.

بانیان بالندگی ادبیات سرزمینمان ،بی تردید، صاحب قلم‌هایی بودند و هستند که در سایه مکتب قرآنی انقلاب، شوق سر بر کشیدن یافته بودند، به صحنه آمدند و مضامین نورانی و متعالی را هنرمندانه، به ساحت شعر متجلی نمودند.

این بزرگان شاگردان معنوی حضرت روح‌الله(ره) بودند و پویش ادبی را در تپندگی انقلاب اسلامی 57 آموختند و به تجربه نشستند. استاد مشفق کاشانی از آن جمله بود. مردی بلندطبع، نازک‌اندیش و مهرگستر که آیین مسلمانی و رسم انقلابی را نیک آموخته و می‌دانست و اعمال می‌کرد.

انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان، هجرت آن رادمرد پهنه ادب را به جامعه ادبی و ادب‌دوست ایران گرامی، تسلیت می‌گوید و آرزو می‌کند قلم متعهدانه‌اش بیش از پیش، الگوی نسل جدید ادیبان سرزمین مان شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها