امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141342
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر دفاع فرانسه از حضور 10 نظامی سابق این کشور در بین نیروهای داعش در سوریه و عراق ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر دفاع فرانسه از حضور 10 نظامی سابق این کشور در بین نیروهای داعش در سوریه و عراق خبر داد.

خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتدپرس» امروز چهارشنبه گزارش کرد؛ علاوه بر این تعداد نیروهای نظامی سابق فرانسوی، صدها عناصر  افراطی این کشور نیز به عضویت نیروهای داعش در خاورمیانه درآمده‌اند.

«ژان ایو لودریان » در مصاحبه با رادیو بین‌المللی فرانسه با تاکید بر نادر بودن این مورد تایید کرد که نظامیان سابق فرانسوی هم اینک در منطقه خاورمیانه حضور دارند.

وی درحالی امروز این سخنان را بیان کرد که دولت فرانسه در صدد برنامه ریزی گسترده  و هزینه مالی جهت مواجهه  با تروریست‌ها در این کشور بعد از ماجرای هفته گذشته نشریه شارلی ابدو  برآمده است که مرگبارترین حمله تروریستی در این کشور طی چند دهه بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقام‌های فرانسوی می‌گویند حداقل 1200 شهروند فرانسوی در عراق و سوریه در خدمت عناصر داعش هستند.

بر اساس آمارهای منتشر شده، اتباع کشورهای اروپایی بخش بزرگی از اعضای گروه‌های تروریستی فعال در سوریه و عراق را شکل می‌دهند.

خبرگزاری فرانسه آبان‌ ماه امسال اعلام کرد تاکنون بین 3500 تا 4000 نفر اتباع کشورهای مختلف اروپایی، از جمله آلمان، انگلیس و فرانسه برای پیوستن به گروه‌های تروریستی، به خاورمیانه سفر کرده‌اند.

همین امر موجب شده تا اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای اروپایی به بهانه مبارزه با تهدید ناشی از بازگشت این افراد، تدابیر ویژه‌ای از جمله تشدید نظارت و تقویت برنامه‌های جاسوسی را در دستور کار قرار دهند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار