امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141343
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، شهرک «عربین»، در غوطه شرقی دمشق شاهد برگزاری مقدمات آشتی ملی و مصالحه بین ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، شهرک «عربین»، در غوطه شرقی دمشق شاهد برگزاری مقدمات آشتی ملی و مصالحه بین گروه‌ های تروریستی مستقر در این شهرک با نیروهای ارتش سوریه است، اما این توافقات هم اکنون به دلیل مانع تراشی‌های گروه تروریستی «جیش الاسلام» به سرکردگی «زهران علوش» مزدور عربستان سعودی در سوریه در معرض تهدید فروپاشی و شکست قرار گرفته است.

گزارش‌های رسیده از شهرک عربین حکایت از آن دارد که گروه مسلح موسوم به «گردان ام القری» که گروه مسلط بر شهرک به شمار می‌آید، خواستار گفت‌وگو با ارتش سوریه و توقف درگیری‌ها و امضای توافقنامه آتش‌بس شده است.

اما این درخواست آشتی ملی گردان ام القری با مخالفت دو گروه تروریستی دیگر یعنی جبهه النصره و جیش الاسلام مواجه شده است و منابع محلی در این خصوص تاکید می‌کنند که عناصر النصره به هر طریق ممکن تلاش دارند، مانع دستیابی به این توافق شوند و همین موضوع موجب شده تا بین گردان ام القری از یک سو و النصره و جیش الاسلام از سوی دیگر جوی متشنج حاکم شود.

این جو متشنج سرانجام روز گذشته با شلیک خمپاره به سمت یکی از تجمعات اهالی خواستار مصالحه که تحصنی مسالمت آمیز برگزار کرده بودند، به درگیری منجر شد و طی آن 6 نفر کشته و بیش از 40 نفر زخمی شدند.

در همین راستا گروه تروریستی جیش الاسلام اهالی شهرک عربین را در صورت موافقت با آتش بس و مصالحه تهدید به قتل کرده و مانع عزیمت هیأت آشتی ملی شهرک به دمشق برای گفت‌‌وگو مذاکره شده است.

در حالی‌که یکی از اعضای این هیأت تصریح می‌کند که پیشتر درباره توافقنامه آتش‌بس با ارتش سوریه به توافق رسیده و مقرر بود این توافق از صبح روز گذشته (سه‌شنبه) به اجرا گذاشته شود، اما با کارشکنی جیش الاسلام مواجه شده است.

این منبع محلی همچنین تاکید کرد که جیش الاسلام و النصره مانع خروج اهالی از شهرک به مناطق امن شده و آنها را وادار کرده‌اند، از خانه‌هایشان خارج نشوند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها