امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۰۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141345
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، زیبیگنیف برژینسکی مشاور امنیت ملی در دولت جیمی کارتر گفت: باید بپذیریم که اسد از ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، زیبیگنیف برژینسکی مشاور امنیت ملی در دولت جیمی کارتر گفت: باید بپذیریم که اسد از حمایت قابل توجهی در میان مردم سوریه برخوردار است و باید این مسئله را مدنظر داشته باشیم.

برژینسکی در سخنرانی در کمیته خدمات مسلح سنای آمریکا گفت: اسد در مقابل گروه‌های معارض از وضعیت بسیار بهتری برخوردار است.

 وی با اشاره به اینکه گفت‌وگو میان دو حزب اصلی آمریکا(دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان) درباره سیاست خارجی کافی نیست، تاکید کرد که امریکا در سوریه باید به دنبال پایان خونریزی‌ها باشد نه دموکراسی.

مشاور امنیت ملی در دولت جیمی کارتر در ادامه با مطرح کردن این سوال که آیا بشار اسد دشمن آمریکاست، ابراز داشت: چرا می‌خواهیم اسد را سرنگون کنیم؛ آیا حکومت او از دیگر حکومت های منطقه خاورمیانه بدتر است.

وی تصریح کرد که نیروهای آمریکایی تنها در شرایط خاص باید برای نبرد با داعش وارد عمل شوند چرا که احتمال نبردی طولانی وجود دارد.

این سخنان در شرایطی مطرح می‌شود که آمریکا از حامیان مخالفان مسلح در سوریه بوده و در تشدید بحران در این کشور نقش مهمی داشت اما پس از ناموفق بودن تجربه مخالفان دولت دمشق و ناتوانی در سرنگونی بشار اسد از طریق سیاسی مقامات آمریکایی اکنون امیددارند در پروسه سیاسی به تقابل خود با دمشق ادامه دهند.
انتهای پیام/
 
   

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها