امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141347
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزرای امور خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در نشست فوق‌العاده ریاض از جنبش

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزرای امور خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در نشست فوق‌العاده ریاض از جنبش انصارالله یمن خواستند «نیروهای خود را از صنعا خارج کند».

اسکای نیوز گزارش داد که وزرای امور خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در این بیانیه مداخله جویانه خود اعلام کردند که آنچه در یمن رخ داد کودتا علیه دولت قانونی این کشور است.

بحرانی که امروز در یمن جریان دارد، پاسخ انصارالله در واقع به کودتای خاموش کشورهای غربی و عربی است و رئیس جمهور یمن به جای هماهنگی با گروه‌های مردمی چون انصارالله همچنان با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس همچون عربستان و امارات که به دنبال تجزیه یمن هستند، همکاری دارد. هدف این کشورها از بین بردن دستاوردهای انقلاب 21 سپتامبر و اصرار برای تقسیم است که از این طریق به زعم خودشان شیعیان حوثی به دریا راه نداشته باشند و سهمی هم از مناطق نفت خیز کشور نداشته باشند.

پیشتر انصارالله یمن اعلام کرده بود که از امضای پیش‌نویس قانون اساسی یمن که بر اساس آن این کشور به شش اقلیم تقسیم می‌شود، خودداری می‌کنند. زیرا تحمیل تقسیم یمن به شش اقلیم در شرایط کنونی به معنای «کودتا» علیه دستاوردهای گفت‌وگوهای ملی و توافقنامه صلح و مشارکت ملی و انقلاب مردمی است.

«علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که کمیته های مردمی مانع از  سرقت سلاح از کاخ ریاست جمهوری یمن شدند.

القحوم به شبکه خبری «العالم» گفته که کمیته‌های مردمی از کاخ ریاست جمهوری دفاع می کنند و مانع غارت آن شدند.

«عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن نیز اعلام کرد که نیروهای این جنبش در حال محافظت از کاخ ریاست‌جمهوری هستند.

وی به خبرگزاری رویترز گفته که نیروهای انصارالله و کمیته های مردمی «در حال محافظت» از کاخ ریاست‌جمهوری هستند تا از غارت تسلیحات جلوگیری کنند نه اینکه آن را اشغال کنند.

یک منبع مسئول جنبش انصارالله یمن اعلام کرد که برخی‌ها با حمایت برخی از مسئولان و احزاب یمنی تلاش می کنند از اوضاع بحرانی یمن، سوء استفاده کنند.

این مسئول یمنی به پایگاه خبری «العهد» گفته که خبر منتشر شده برخی رسانه ها درباره سیطره جنبش انصارالله بر کاخ ریاست جمهوری در صنعاء صحت ندارد.

شبکه العربیه با انتشار خبری مدعی شد که انصارالله یمن پس از درگیری با نیروهای گارد ریاست جمهوری این کشور در صنعاء، کنترل کاخ را در دست خود گرفتند.

انتهای پیام/ح

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها