امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141349
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
 به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دولت ‌آمریکا امروز چهارشنبه 490 میلیون دلار از دارایی های نقدی ایران را ...

 به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دولت ‌آمریکا امروز چهارشنبه 490 میلیون دلار از دارایی های نقدی ایران را   پرداخت کرد.
به گزارش خبرگزاری آمریکایی «فاکس نیوز» ،دولت ‌آمریکا قرار است تا پایان گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایران، 11.9 میلیارد دلار از دارایی‌های ارزی  مسدود شده این کشور  را آزاد کند.
بر اساس این گزارش، آزادی ۴۹۰ میلیون دلار دارایی‌های ارزی ایران ، سومین پرداخت آمریکا به این کشور از ۱۰ دسامبر بود که از سوی دولت اوباما تحت مولفه‌هایی برای تمدید دوباره مذاکرات هسته‌ای در نظر گرفته شد.
یک مقام وزارت خارجه آمریکا در این زمینه گفت؛ ایران در مجموع ۴.۹ میلیارد دلار دارایی‌های خود را در قالب ۱۰ پرداخت جداگانه تا ۲۲ ژوئن(یکم تیرماه ۹۴) ، زمانی‌که بر اساس آن قرار شده گفت‌‌وگوهای هسته‌ای ایران به توافق نهایی برسد ، دریافت می‌کند.
این گزارش حاکیست، ایران براساس توافق مقدماتی صورت گرفته با آمریکا در سال ۲۰۱۳  ، ۲.۸ میلیارد دلار دارایی‌های ارزی مسدود شده‌اش را دریافت کرد.
فاکس نیوز در خاتمه نوشت:اگر وضعیت کنونی همانطور که برنامه ریزی شده است پیش رود، ایران در مجموع ۱۱.۹ میلیارد دلار دارایی‌های ارزی‌اش را قبل از خاتمه ژوئن (یکم تیرماه ۹۴) دریافت خواهد کرد.
انتهای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها