امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141350
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
رییس پیشین سرویس اطلاعات مخفی انگلیس ام‌آی۶ گفت شرکت‌های کامپیوتری و سازمان‌های اطلاعاتی این کشور ملزم به موافقت با طرح در اختیار ...

رییس پیشین سرویس اطلاعات مخفی انگلیس ام‌آی۶ گفت شرکت‌های کامپیوتری و سازمان‌های اطلاعاتی این کشور ملزم به موافقت با طرح در اختیار گذاشتن اطلاعات کاربران هستند.

شکبه خبری بی‌بی‌ سی گزارش داد، «سر جان ساورز» که برای اولین بار پس از کناره‌گیری از سمت خویش در سرویس اطلاعات مخفی انگلیس در میان عموم سخن می‌گفت، افزود «نباید هیچ فضای آنلاینی بدون حضور دولت وجود داشته باشد».

ریاست سابق سازمان جاسوسی انگلیس ادامه داد،‌ اعتماد میان شرکت‌های اینترنتی و دولت از میان رفته که باید بازسازی شود.

وی افزود احتمال وقوع حمله تروریستی در انگلیس وجود دارد و ادامه داد: بدون امکان دسترسی سازمان‌های جاسوسی به فعالیت آنلاین کاربران اینترنتی، امکان توقف حملات تروریستی مانند آن‌ چه در پاریس رخ داد، وجود نخواهد داشت.

وی در ادامه هشدار داد: گروهی از تروریست‌های افراطی عضو داعش با بازگشت به انگلیس، تهدیدی جدی برای امنیت این کشور محسوب می‌شوند.

ساورز که در طول 5 سال گذشته خود را از انظار عموم مخفی نگه داشته بود اظهار داشت: تحت نظر داشتن فعالیت کاربران اینترنتی می‌تواند تا حدی جلوی حملات تروریستی را در انگلیس بگیرد.

بعد از حملات پاریس در طول سه هفته اخیر، مقامات انگلیس از تحت نظر داشتن فعالیت کلیه کاربران اینترنتی خبر دادند.

هم‌چنین نخست وزیر انگلیس در سفر هفته گذشته خود به آمریکا با مقامات این کشور پیرامون همکاری‌های دو کشور برای جاسوسی از کاربران اینترنتی توافق کردند.

کاخ سفید و وست مینیستر تصمیم گرفتند سازمان اطلاعات داخلی انگلیس (ام‌آی‌5) و سازمان امنیت ملی آمریکا (ان‌اس‌آی) با ساخت مرکز مشترک سایبری فعالیت‌های آنلاین کاربران اینترنتی را زیر نظر داشته باشند.

سطح تهدیدات امنیتی انگیلس در طول ماه‌های گذشته علیه عموم مردم و هم‌چنین علیه پلیس انگلیس به سطح هشدار افزایش یافته است. «ترزا می» وزیر کشور انگلیس نیز اخیرا از شناسایی و خنثی کردن سه عملیات تروریستی خطرناک در این کشور خبر داد.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها