امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141355
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جنیفر ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امشب به میان خبرنگاران آمد و در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «جنیفر ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امشب به میان خبرنگاران آمد و در خصوص اوضاع خارومیانه و دعوت غیرمعمول مجلس نمایندگان از «بنیامین نتانیاهو» سخن گفت.

خانم ساکی در ابتدا به اوضاع جاری یمن و سرنوشت دیپلمات‌های آمریکایی پراخت و گفت:‌ «کماکان اوضاع یمن را زیرنظر داریم. با توجه به شرایط امنیتی، تصمیماتی در خصوص دیپلمات‌های خود در صنعا می‌گیریم لیکن هنوز تغییری در این شرایط حاصل نشده است.»

دیشب رسانه‌ها گفته بودند که دو فروند رزم‌ناو آمریکایی برای خروج احتمالی دیپلمات‌ها از صنعا، به دریای سرخ وارد شده‌اند.

در ادامه خبرنگاری از خانم سخنگو پرسید که آیا رئیس‌جمهور یمن، کنترل خود را بر امور از دست داده است که خانم سخنگو در پاسخ گفت: «با توجه به شرایط موجود، چندین گام تا وقوع چنین حالتی فاصله داریم.»

وی افزود که از نظر آمریکا، «عبدالرب هادی منصور» هنوز رئیس‌جمهور قانونی یمن است و واشنگتن کماکان با وی در ارتباط است.

خبرنگار دیگری از سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا پرسید که آیا تحولات اخیر یمن را می‌توان «کودتا» نامید که جنیفر ساکی گفت: «هر کشوری با کشور دیگر متفاوت است.»

دعوت «جان بینر» رئیس مجلس نمایندگان از نتانیاهو برای شرکت در یک جلسه استماع در اواسط بهمن ماه و اعلام نارضایتی و بی‌اطلاعی کاخ سفید از این موضوع گفت که وزارت خارجه از مبادی دیگر در جریان این موضوع قرار گرفته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها