امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141361
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ریاست جمهوری یمن چهارشنبه شب با صدور بیانیه‌ای پس از گفت‌وگوی نمایندگان ریاست ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ریاست جمهوری یمن چهارشنبه شب با صدور بیانیه‌ای پس از گفت‌وگوی نمایندگان ریاست جمهوری و انصارالله اعلام کرد که جنبش انصارالله توافق کردند که هر چه سریعتر «احمد عوض بن مبارک» رئیس دفتر عبدربه منصور هادی رئیس جمهور این کشور را که چند روز گذشته توسط کمیته های مردمی ربوده شده بود، آزاد کند.

در این بیانیه همچنین آمده است که جنبش انصارالله موافقت کرد که کمیته های مردمی را از اطراف کاخ ریاست جمهوری این کشور در صنعاء دور نگه دارد.

شبکه العربیه نیز به نقل از منابع آگاه در یمن گزارش داد که ریاست جمهوری یمن و انصار الله بر سر آزادی بن مبارک به توافق رسیدند.

در ادامه بیانیه ریاست جمهوری یمن آمده است که عبدربه منصور هادی و انصارالله بر سر تعدیل پیش نویس قانون اساسی این کشور، به توافق رسیدند.

رئیس جمهور یمن امروز چهارشنبه، یک روز پس از درگیری‌های مسلحانه اطراف کاخ ریاست جمهوری، نشستی با حضور نمایندگان جنبش انصارالله یمن برای بررسی بحران فعلی کشور برگزار کرد.

شبکه خبری «اسکای نیوز»، خبر داد که این نشست فوری بعد از تحولات اخیر و محاصره کاخ ریاست جمهوری به وسیله نیروهای جنبش انصار الله صورت گرفته است.

جنبش انصارالله یمن روز گذشته اعلام کرد که رئیس جمهوری یمن عامل درگیری‌ها و نابسامانی‌های کشور است زیرا او به توافق «صلح و شراکت» عمل نمی‌کند و در حال دور زدن این مسئله است.

سه‌شنبه‌شب رهبر جنبش انصارالله در سخنان زنده تلویزیونی، در پاسخ به تبلیغات رسانه‌ای گفت: شراکت به معنی کودتا نیست، همچنین جنبش انصارلله چهار موضوع را از دولت و رئیس‌جمهور مطالبه کرده است و اجرای آن‌ها را شرط تمام شدن بحران ذکر کرده است:

1- اصلاح وضعیت هیأت ملی طبق قانون اساسی جدید.

2- اصلاح اشکالات وارده در ضمیمه قانون اساسی.

3- اجرای توافقنامه «صلح و مشارکت».

4- حل وضعیت امنیتی مخصوصا اوضاع مأرب.

شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد که عبدربه منصور هادی رئیس جمهور یمن با خواسته های چهار گانه رهبر جنبش انصار الله موافقت کرده است.

انتهای پیام/ح

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها