امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141367
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فیلمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که در آن یک معترض بحرینی از فاصله نزدیک ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، فیلمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که در آن یک معترض بحرینی از فاصله نزدیک با سلاح شوزن نیروهای رژیم ال خلیفه هدف قرار می‌گیرد.

این ویدئو که در یوتیوب هم منتشر شده، معترض بحرینی که تصویری از شیخ علی سلمان را به دست گرفته نشان می دهد که نزدیک یک خودرو امنیتی رژیم آل خلیفه می‌شود و یک نیروی امنیتی رژیم از درون خودرو صورت وی را هدف قرار می دهد.

بحرین در یک ماه گذشته شاهد تشدید اعتراضات مردمی به رژیم آل خلیفه درپی دستگیری شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین بوده است.

 
پایگاه خبری میدل ایست آی در گزارشی درباره این فیلم می‌نویسد: مردم کشور کوچک بحرین از سال 2009 تاگنون برای انجام اصلاحات در حکومت سلطنتی آل خلیفه دست به تظاهرات می‌زنند.

این پایگاه خبری تصریح می‌کند که انگلیس متحد اصلی و حامی قدرتمند حکومت سلطنتی بحرین است تا در مقابل اعتراضات برای اصلاحات مقاومت کند.

شیخ علی سلمان، یکشنبه 7 دی‌ماه یک روز پس از آنکه دادستانی کل بحرین قرار بازداشت او را تسلیم وی کرد، به اتهام دامن زدن به خشونت علیه کشور بازداشت شد. این بازداشت با واکنش مراجع و شخصیت‌های داخلی و خارجی بحرین رو به رو شد.

دادستانی کل نیز در ابتدا به بهانه بازجویی از شیخ «علی سلمان» دستور حبس هفت روزه وی را صادر کرد و پس از اتمام این مهلت، بازداشت وی را به مدت 15 روز دیگر تمدید کرد.

شخصیت‌های سیاسی و دینی کشورهاتی عربی و اسلامی و همچنین محافل بین‌المللی از جمله سازمان ملل و حتی دولت آمریکا بازداشت شیخ سلمان را به شدت محکوم کردند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها