امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141388
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 135
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برنامه گفت وگو محور «شاهد عینی» که چندی است از شبکه افق سیما پخش ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برنامه گفت وگو محور «شاهد عینی» که چندی است از شبکه افق سیما پخش می شود و هر در قسمت، مخاطبان خود را پای صحبت یکی از شخصیت های برجسته یا مسئولان سال‌های نخست پس از پیروزی انقلاب می‌نشاند، این هفته به سراغ اولین فرمانده سپاه پاسداران می‌رود.

جواد منصوری، در حزب گروه ملل اسلامی معروف به گروه ۵۵ نفره عضویت داشت و در پی فعالیت‌ های سیاسی نخستین‌ بار در سال ۱۳۴۴ دستگیر و به 6 سال زندان محکوم اما در سال ۱۳۴۸ آزاد شد اما در سال 1351 و به دنبال فعالیت هایش علیه رژیم شاه مجددا به زندان افتاد که اسارت او تا پیروزی انقلاب ادامه یافت.

او نخستین فرمانده سپاه از (اردیبهشت تا اسفند ۱۳۵۸) با حکم شهید بهشتی است اما پس از آن به وزارت امور خارجه رفت و معاون این وزارت خانه در امور آسیا و اقیانوسیه شد؛ مسئولیت سفارت ایران در پاکستان، معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی و فعالیت در مرکز اسناد انقلاب از دیگر فعالیت های حرفه ای او محسوب می شوند.

در برنامه این هفته شاهد عینی، وحید یامین پور مجری این برنامه حول محورهایی همچون مبارزات سیاسی علیه رژیم شاه، شخصیت بنی صدر، ریشه های انحراف او و همچنین اتفاقات منجر به فرار نخستین رئیس جمهور اسلامی ایران به گفت وگو خواهد نشست.

«شاهد عینی» کاری است از قاسم اورنگی در مقام تهیه کننده و کارگردان که این قسمت از آن قرار است ساعت 19 روز پنجشنبه دوم بهمن و تکرار آن روز بعد ساعت 15 از شبکه افق به روی آنتن برود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها