امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141396
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 101
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمود آموزگار سخنگوی شورای سیاست‌گذاری درباره مصوبات این جلسه گفت: در این جلسه تفاهم‌نامه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمود آموزگار سخنگوی شورای سیاست‌گذاری درباره مصوبات این جلسه گفت: در این جلسه تفاهم‌نامه امضاء شده بین نمایندگان اتحادیه و تشکل‌های نشر با موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی مطرح شد و به تصویب شورای سیاست‌گذاری رسید. بر اساس متن این تفاهم‌نامه کل مدیریت اجرایی نمایشگاه در یک پروسه 3 ساله به تشکل‌های نشر واگذار خواهد شد.

وی افزود: به استناد صورتجلسه فوق مدیریت و اجرای کمیته‌های ناشران داخلی، ناشران بین‌الملل، فعالیت‌های علمی، فرهنگی و سرای اهل قلم، فعالیت‌های جنبی و اطلاع‌رسانی به صورت کامل به تشکل‌های نشر واگذار خواهد شد. در خصوص کمیته‌های مستند سازی، ارزیابی و روابط‌ عمومی نیز مصوب شد تا موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و تشکل‌های نشر به صورت مشترک به فعالیت بپردازند.

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری درباره دیگر مفاد این تفاهم‌نامه مشترک گفت: همچنین مصوب شد تا تشکل‌های نشر به صورت موثر در شورای برنامه‌ریزی، کمیته قراردادها، کمیته تشریفات، کمیته پشتیبانی، کمیته رفاهی، کمیته هماهنگی با نهادهای همکار و کمیته نظارت و ارزشیابی حضور داشته باشد.

آموزگار ادامه داد: موضوع ارایه بن‌های دانشجویی و طلاب یکی دیگر از صورتجلسات امروز بود. در مورد بن‌های دانشجویی و طلاب با توجه به اینکه نظر شورا مستلزم مشارکت دانشگاه و حوزه علمیه است، پیشنهاد شد که بن‌ها به نام اشخاص صادر شود و صرفا محدود به زمان برگزاری نمایشگاه باشد. همچنین تصمیم گرفته شد تا با همکاری ناشران و با استفاده از نرم افزارهای معین، مشخص شود بن‌های اختصاص یافته صرف خرید چه کتاب‌هایی شده است تا از این طریق نظارت بیشتری بر توزیع بن‌ها صورت گیرد. در مورد بن‌های مشارکتی با موسسات نیز مصوب شد تا به منظور بررسی دقیق‌تر دستورالعمل، کارگروهی متشکل از نمایندگان تشکل‌های نشر، معاونت امور فرهنگی و شورای سیاست‌گذاری تشکیل شود و به بحث و کارشناسی درباره آن بپردازد.

در سومین جلسه شورای سیاست‌گذاری سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی، سیدرضا صالحی امیری رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران، علی‌اکبر اشعری مشاور راهبردی پروژه باغ کتاب، مرتضی کاظمی مشاور اقتصاد فرهنگ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود آموزگار رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، مهدی اسماعیلی‌راد رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی ناشران ایران، همایون امیرزاده مشارو علمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت امور فرهنگی، امیر مسعود شهرام‌نیا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، علی شجاعی صائین مدیر اداره توسعه کتاب و کتابخوانی، علیرضا کرمانی دبیر شورای سیاست‌گذاری بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران و علی اصغر سیدآبادی مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتابخوانی حضور  داشتند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار