امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14140
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۴۳
تعداد بازدید: 122
ابراهیم اصغری تهیه‌کننده سینما در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص انتظارش از وزیر ارشاد آینده گفت: قبل از اینکه از وزیر آینده ارشاد انتظاری ...

ابراهیم اصغری تهیه‌کننده سینما در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص انتظارش از وزیر ارشاد آینده گفت: قبل از اینکه از وزیر آینده ارشاد انتظاری داشته باشم از رئیس جمهور برای رونق‌ بخشیدن به اقتصاد، مسائل اجتماعی، فرهنگی و سینمایی انتظار دارم تا اولین کارش ترمیم مشکلات اقتصادی جامعه باشد.

وی افزود: اقتصاد در همه بخش‌ها تأثیرگذار است و امیدوارم اولین کار جدی رئیس جمهور ترمیم مشکلات اقتصادی جامعه باشد.

این تهیه‌کننده سینما ادامه داد: اما انتظار از وزیر ارشاد این است که اولین کارش آشتی و تعامل بین جناح‌های مختلف فکری سینمایی باشد و این حاشیه‌های حزبی و سیاسی را بین اهالی فرهنگ به صفر برساند و این حواشی را ملاک حضور آدم‌ها قرار ندهد.

اصغری در ادامه اظهار داشت: سینماگران باید به این نتیجه برسند که شأن فرهنگ و هنر بالاتر از کارهای سیاسی است و باید فارغ از کارهای جناحی به کارشان بپردازند و فعالیت هنری برایشان در اولویت باشد و این موضوع مستلزم این است که در سیستم فرهنگی کشور این موضوع اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به نخستین انتظار ویژه‌ای که از وزیر ارشاد آینده، گفت: اولین مسئله این است که فضایی را آماده کند تا شرایط عادلانه و مساوی و به دور از هیاهوی رسانه‌ای فعالیت سینمایی رونق بگیرد و همه افراد در این شرایط برای تولید احساس امنیت کنند و اگر این موضوع تبیین شود به نظر من سینما می‌تواند به فعالیت مطلوب خود فعالیت دهد.

وی همچنین در خصوص پیش‌بینی‌اش از انتخاب وزیر ارشاد دولت یازدهم گفت: به طور مشخص نمی‌توانم از شخص خاصی نام ببرم اما اتفاقاً در عرصه فرهنگ و هنر اطراف جناح فکری آقای روحانی افراد زیادی هستند که می‌توانند در این سمت مفید باشند اما ایشان باید کسی را انتخاب کنند که یکجانبه‌نگر نباشد و ضمن اینکه باید جایگاه خوبی بین اهالی هنر داشته باشد از گذشته ظریفت‌تر عمل کند تا بتواند بدون حاشیه به فعالیت بپردازند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها