امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۰۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141400
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محاصره نوار غزه ورود سیمان و مواد ساختمانی لازم برای بازسازی ویرانه‌های جنگ را با مشکل روبرو کرده ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محاصره نوار غزه ورود سیمان و مواد ساختمانی لازم برای بازسازی ویرانه‌های جنگ را با مشکل روبرو کرده است و رژیم صهیونیستی مدعی است که ساکنین غزه سیمان و مواد ساختمانی را برای ساخت تونل‌های ارتباطی استفاده می‌کنند.

گذرگاه رفح، تنها راه ارتباطی به غزه برای ورود این مواد، در اختیار مصر قرار دارد و بسیاری از اهالی جنگ‌زده غزه در خانه‌های پیش‌ساخته و چوبی مستقر شده‌اند و گروهی دیگر نیز برای ساخت سرپناه، به استفاده از نایلون و حلب در منازل ویران‌شده‌شان روی آورده‌اند.

منابع محلی گزارش کرده‌اند که سرما، کمبود مواد سوختی و نبود سرپناه مناسب، تاکنون جان چهار نوزاد و یک جوان 22 ساله را گرفته است. براساس این گزارش‌ها، بارش گستردۀ باران هم موجب جاری‌شدن سیل در مناطق گسترده‌ای از غزه شده و خسارات فراوان دیگری برجای گذاشته است. مردم در این منطقه برای گرم‌کردن خود به استفاده از هیزم روی آورده‌اند. با وجود این وضعیت، تولید برخی مواد غذایی هم با مشکل مواجه شده است و قیمت آنها افزایش پیدا کرده است.

در واکنش به این وضعیت، اتحادیه بین‌المللی امت واحده ضمن «محکومیت محاصرۀ ظالمانۀ نوار غزه و ابراز همدردی با مردم مظلوم و بی‌گناه غزه»، برای جمع‌آوری و ارسال کمک‌های نقدی به غزه اعلام آمادگی کرده است.

این اتحادیه «درگاه اینترنتی پایگاه اتحادیه امت واحده» را برای جمع‌آوری کمک‌ها اختصاص داده است و علاوه بر این راه، شماره حساب قرض‌الحسنه 202655270 بانک تجارت شعبه شریعتی‌ ـ‌ بهارشیراز، به نام «مجمع جوانان امت واحده» (قابل پرداخت در تمامی شعب بانک تجارت در سراسر کشور) و شماره شبای این حساب برای واریز اینترنتی (IR450180000000000202655270) را اعلام کرده است.

به گزارش فارس، «اتحادیه بین‌المللی امت واحده» تاکنون اقدامات بشردوستانه زیر را در کارنامۀ خود دارد:

ارسال محمولۀ امدادرسانی به ارزش 300هزار دلار به غزه طی کاروان آسیایی شکست حصر غزه

اجرای فعالیت‌های بشردوستانه در برخی از کشورهای مسلمان منطقه مانند کمک به سیل‌زدگان پاکستان

ارسال محمولۀ 2میلیارد و 250میلیون ریالی برای مسلمانان قحطی‌زدۀ سومالی

ارسال محموله 800میلیون ریالی کمک به مسلمانان آوارۀ میانمار

خرید و ارسال کمک‌های دارویی و غذایی برای مردم ستم‌دیدۀ سوریه به ارزش 1میلیارد و 500میلیون ریال

این اتحادیه همچنین هرساله در ماه مبارک رمضان اقدام به اطعام روزه‌داران در نوار غزه می‌کند.

بخشی از تصاویر این روزها در غزه را می‌توانید در زیر ببینید

انتهای پیام/س

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها