امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 29
۱۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141405
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 9
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، این موسیقیدان که آثار کلاسیک چند قرن پیش را را در قالب موسیقی های مردمی ارائه و بازآفرینی نمود در «ایست ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، این موسیقیدان که آثار کلاسیک چند قرن پیش را را در قالب موسیقی های مردمی ارائه و بازآفرینی نمود در «ایست بورن» انگلستان درگذشت.

واشنگتن پست در شماره امروز خود نوشت، زمانی که سوینگل در آلاباما بزرگ می‌شد به موسیقی «جز» نیو اورلئان علاقمند شد. پس از آموزش در کنسرواتوار سین سیناتی، در سال 1951 با یک بورسیه برای مطالعات وتحقیقات بیشتر به پاریس رفت.

پیانیست «رولند پوتیت» پاریس شد. دارای یک صدای «تنور» کامل بود. در سال 1959 به تاسیس گروه همسرایی «لو دوبل سیکس» کمک کرد. سپس گروه خوانندگان سوینگل را به وجود آورد. اولین آثار ضبط شده این گروه شامل «جز سباستین باخ» و «بهترین های» باخ بود که با استقبال شدید روبرو شد. این آلبوم در سال 1963 منتشر شد. صدها هزار از آن به فروش رسید. و از جانب بزرگان موسیقی همچون گلن گولد پیانیست، یهودا منوهیم نوازنده ویولون و الا فیتز جرالد خواننده مورد تحسین قرار گرفت.

آلبوم «بهترین های» باخ اثر سوینگل، حدود یک سال در راس فهرست مجله پر فروش ترین های بیلبورد بود. و این گروه در سالن های جانسون و سالن کارنه‌گی در نیویورک اجرا نمودند.

انتهای پیام/

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها