امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141436
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۴
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، جنبش عصائب اهل الحق عراق بر ضرورت متحد شدن گروه‌های مقاومت مسلحانه در جهان اسلام ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بغداد، جنبش عصائب اهل الحق عراق بر ضرورت متحد شدن گروه‌های مقاومت مسلحانه در جهان اسلام به منظور دادن پاسخ محکم و دقیق به تجاوز رژیم صهیونیستی تاکید کرد.
حمله تروریستی روز یکشنبه رژیم صهیونیستی به نیروهای مقاومت در منطقه قنیطره در دامنه بلندی‌های جولان سوریه منجر به شهادت شش تن از نیروهای حزب‌الله لبنان و سردار محمدعلی الله‌دادی، از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران شد.

عصائب اهل الحق عراق این تجاوز اسرائیل را حماقتی بس بزرگ و نقض حاکمیت کشوری عربی توصیف کرد و گفت: این جنایت اسرائیل، واکنش و موضع قاطع اتحادیه عرب و دولت‌های عربی را می‌طلبد.

«نعیم العبودی»، سخنگوی جنبش عصائب اهل الحق عراق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس تاکید کرد: اقدام رژیم صهیونیستی حماقتی بسیار بزرگ بود و بازی اسرائیل از زمان تاسیسش بدست انگلیسی‌ها در قلب امت اسلامی است و در اصل اسرائیل از زمان تاسیس خود اقدام به ترورها و نقض حاکمیت کشورها می‌کند.

العبودی تصریح کرد:آنچه که اتفاق افتاد تنها ترور رزمندگان مقاومت نبود بلکه نقض حاکمیت کشوری عربی بوده است و اتحادیه عرب و دولت‌های عربی باید در قبال این حماقتی که رژیم صهیونیستی در نقض حاکمیت سوریه مرتکب شده است موضع گیری و احساس مسئولیت کنند.

سخنگوی عصائب اهل الحق افزود: البته که نمی‌توان به اتحادیه عرب یا سران دولت های عربی تکیه کرد و بلکه تکیه بر ملت‌ها و مبارزان آنها لازم است، جنبش‌های مقاومت باید با یکدیگر متحد شده و موضع خاص و پاسخی محکم با محاسباتی کاملا دقیق اتخاذ کنند تا رژیم صهیونیستی قبل از اینکه بار دیگری دست به چنین حماقتی بزند هزار بار محاسبه کار خود را بکند.

ناظران هم معتقدند توقف جنایات و تجاوزات رژیم صهیونیستی تنها با پاسخ تاثیرگذار امکان پذیر است.

«جعفر الموسوی»، تحلیلگر سیاسی عراق در گفت وگو با خبرنگار فارس در این باره گفت: جنایت اسرائیل نگرانی آن را از نقض گروه‌های مقاومت مسلحانه در منطقه را منعکس می‌کند که در برابر هجمه صهیونیست‌ها علیه کشورهای عربی و اسلامی سد کرده‌اند.

وی افزود: گروه‌های مقاومت باید در پاسخ به رژیم صهیونیستی درجه هماهنگی بین خود را بالا ببرند چرا که هر گونه پاسخی از یک گروه مقاومت بدون هماهنگی با دیگر گروه‌ها موجب بهره برداری رسانه‌ای از سوی رژیم صهیونیستی می‌شود تا آن گروه را وارد جنگی کند که به این رژیم بهانه دیگری برای ارتکاب جنایاتی جدید در غزه یا دیگر مناطق می‌دهد.

العبودی دعوت به متحد شدن گروه‌های مقاومت برای پاسخ به رژیم صهیونیستی را دعوتی کاملا عملی خواند و گفت: این امر نتایجی تاثیرگذار خواهد داشت که شان و منزلت مقاومت را نیز بالاتر می‎‌برد چرا که رژیم صهیونیستی دربرخی مواقع به متلاشی کردن گروه‌های مقاومت و تلاش برای ایجاد شکاف بین آنها اقدام می‌کند تا با تضعیف آنها هر کدام را در جایی سرش را مشغول کند همان گونه که در عراق، سوریه و لبنان جریان دارد بنابراین منسجم کردن پاسخ به تجاوز اسرائیل این قضیه را نیز به رژیم صهیونیستی ثابت می‌کند که گروه‌های مقاومت به رغم متعدد بودن جبهه‌های درگیری و مناطق جغرافیایی و دیگر ابعاد اختلافشان با یکدیگر متحد هستند.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار