امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141442
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۴
تعداد بازدید: 219
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، ارسلان فتحی‌پور ظهر امروز در مجمع عالی قشر بسیج کارگری آذربایجان‌شرقی که با محوریت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، ارسلان فتحی‌پور ظهر امروز در مجمع عالی قشر بسیج کارگری آذربایجان‌شرقی که با محوریت مدیران صنعت، اقتصاد مقاومتی، فرصت‌ها و تهدیدها برگزار شد، با اشاره به اهمیت موضوع مقاومت در انقلاب اسلامی اظهار داشت: مقاوم بودن در برابر مشکلات ایجاد شده برای کشور باید همراه با برنامه‌‌ریزی باشد.
سال آینده در منابع مالی محدودیت خواهیم داشت
وی ادامه داد: برای مقابله با تحریم‌های مختلف از جمله چالش‌های نفتی باید از سال‌ها قبل برنامه‌ریزی کرده و اکنون مطابق با چشم‌اندازهای توسعه از درآمد نفتی مستقل می‌شدیم.رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای سال 94 و با توجه به کمبود بودجه‌ها باید از اکنون برنامه‌ریزی کرد چرا که منابع مالی برای سال آتی محدود خواهد بود.
رکود بدتر از تورم است / تعطیلی بخش گسترده‌ای از واحدهای تولیدی
فتحی‌پور رکود را بدتر از تورم دانست و گفت: واقعیت این است که در بخش‌های مختلف از جمله بانک و مسکن با مشکلات متعدد روبه‌رو هستیم و در حال حاضر بخش گسترده‌ای واحدهای تولیدی در کشور تعطیل است.
بررسی عملکرد دستگاه‌ها و قوای سه‌گانه با گذشت 11 ماه از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی
وی یادآور شد: با گذشت 11 ماه از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید عملکرد دستگاه‌های مختلف و قوای سه‌گانه بررسی شود.وی گفت: در ردیف‌های بودجه سال 94 نیز باید اقتصاد مقاومتی و قوانین آن مورد بررسی قرار گیرد و انتقاداتی که از دولت می‌شود به معنای تخطئه آن نیست.
برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی باید واردات کاهش یابد
فتحی‌پور اظهار کرد: برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی باید واردات کاهش یابد و این در حالی است که کشور بر مبنای واردات اداره می‌شود.وی به بدهی‌های گسترده دستگاه‌های دولتی اشاره کرد و افزود: کاهش قیمت نفت می‌تواند آغازی تازه در اقتصاد کشور باشد و تن‌پروری و بهره‌وری پایین در این شرایط برطرف شود.
دولت با درآمدهای نفتی روز به روز فربه‌تر شده است
وی گفت: با درآمدهای نفتی دولت روز به روز فربه‌تر شده و به جای کار و تولید به پول‌های نفتی اتکا می‌شود و بر همین اساس کاهش قیمت نفت یک فرصت باشد.
تدوین بودجه بر اساس ریال
فتحی‌پور تدوین لایحه بودجه بر اساس ریال را خواستار شد و گفت: نوشتن بودجه بدون دلار نفتی می‌تواند یک آغاز برای مستقل شدن از منابع نفتی باشد و به جای آن باید بر دریافت مالیات خصوصا از دلالی‌های مختلف، متمرکز شد.
اصلی‌ترین افت اقتصاد مقاومتی فرهنگ دلالی است
وی اصلی‌ترین آفت اقتصاد مقاومتی را فرهنگ دلالی دانست و گفت: باید تولید با سود معقول مورد توجه باشد و صادرات غیرنفتی افزایش یابد و واردات محدود شود.
انتهای پیام/60002/غ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار