امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 141446
تاریخ انتشار: ۲ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۴
تعداد بازدید: 77
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، حبیب‌الله حقیقی صبح امروز در دیدار با مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور به فعالیت‌های ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، حبیب‌الله حقیقی صبح امروز در دیدار با مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور به فعالیت‌های ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و گفت: این ستاد با دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکیل شده و رهبر انقلاب در فرمانی تمام خط مشی‌های اساسی و مهم را برای این ستاد تبیین کردند.

وی با اشاره به عضویت 24 دستگاه عضو ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطرنشان کرد: قوه قضاییه، نیروهای نظامی و انتظامی و دیگر دستگاه‌ها در این ستاد مسئولیت برنامه‌ریزی، سیاست‌گذاری و نظارت را بر عهده دارند.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به آثار منفی که پدیده قاچاق در کشور بر جای می‌گذارد تصریح کرد: از جمله آثار سوء پدیده قاچاق بیکاری است و برای حل مشکلات اقتصادی باید فکر اساسی کرد.

وی به مسئله قاچاق سوخت از کشور اشاره کرد و ادامه داد: قاچاق سوخت نیز از دیگر مشکلات است و در این بخش نیز باید اقدامات لازم صورت گیرد.

حقیقی به تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص تبلیغات هوشمند در خصوص تبیین قبح کالای قاچاق تصریح کرد: استفاده از کالای قاچاق روی سبک زندگی مردم اثر نامطلوبی گذاشته است و باید مردم بدانند که استفاده از کالای قاچاق دارای شبهه است.

وی ضرورت اثرگذاری روحانیون در هدایت افکار مردم را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: روحانیون باید قبح استفاده از کالای قاچاق را برای مردم روشن کنند و اگر اقبال به کالاهای خارجی کم کشور تولید داخل تقویت خواهد شد.

وی با بیان اینکه 50 میلیارد دلار کالا به صورت رسمی به کشور وارد شده است، گفت: ‌این در حالی است که میزان کالای قاچاق شده رقمی به ارزش 20 تا 25 میلیارد دلار بوده است.

وی تصریح کرد: این در حالی است که بودجه عمرانی کشور در سال گذشته رقمی بالغ بر 30 میلیارد دلار بوده و کالاهای قاچاق مانع از تقویت تولید کشور شده و آثار منفی در بخش‌های اقتصادی، بهداشتی، درمانی، فرهنگی و... برجای گذاشته است.

انتهای پیام/2258/ش30/ض1002


 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها